Jump to content
mac-forum.pl

Apple ogranicza produkcję iPada, aby mieć wystarczająco chipów dla iPhone’a 13


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Według raportu insiderów, Apple wyprodukował około 50 procent mniej iPadów niż planowano od września do października. Mówi się, że ma to bardzo prostą przyczynę.

Według raportu Nikkei Asia, Apple zdecydowało się na priorytetowa produkcje iPhone’a 13. Według raportu, wciąż nie ma tak dużo procesorów, potrzebujacych dla obu linii produkcyjnych. 

Apple ogranicza produkcję iPadaPhoto by Porapak Apichodilok on Pexels.com

Apple ogranicza produkcję iPada

Według insidera, Apple postanowił najpierw znacznie zmniejszyć produkcję iPadów, aby zapewnić więcej komponentów dla iPhone 13. Początkowo głównym problemem była data premiery. Apple prawdopodobnie obliczył, że jeśli popyt na nowego iPhone’a 13 jest tak samo wysoki jak na poprzednie modele, to czas dostawy bez tej realokacji spowodowałby, że zbyt wielu potencjalnych nabywców zrezygnowałoby, gdyby musieli dłużej czekać na swojego iPhone’a. 

Jest to jednak również bardzo wyraźny znak, że globalny kryzys dostaw chipów uderza w firmę jeszcze mocniej niż Apple wcześniej sygnalizowało.

Produkcja iPada została zmniejszona o 50 procent w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w stosunku do pierwotnych planów Apple. Ponadto, mówi się, że Apple jest również przy użyciu elementów, które były przeznaczone dla starszych iPhone’ów dla iPhone 13 tak, aby nie obawiać się dalszych ograniczeń dostaw.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.