Jump to content
mac-forum.pl

Macbook pro m1 8gb/256


Czaderx
 Share

Recommended Posts

Wiatm.

Sprawa dziwna dla mnie. Kupilem pierwszy macbook m1 8gb/256. Dopiero co uruchomiony. Wgrany nowy bigsur. Nic nie instalowane. Zadnych aplikacji oprocz tych co przy instalacji. Otworzylem Pages aby napisac 2 strony tekstu. Do tego otworzylem Mail by wyslac email. W tym momecie dostalem komunikat: w systemie zabraklo pamieci aplikacji...Czemu tak jest?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Czemu tak jest? Dobre pytanie. Zdarzyło się to pierwszy raz po aktualizacji ? Jak wyglada sprawa po restarcie maca ? Co pokazuje monitor aktywności ? Czasami wystarczy zrestartować i problem z głowy, jeśli nie, trzeba oczywiście dalej szukać problemu. Ale tak to naprawdę trudno powiedzieć. Przyczyn może zawsze być wiele.  

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko jeden raz. Po resecie problemow nie bylo. Jednak gdy patrze na to co pokazuje CleanMyMac po resecie mam wolne 100mb Ram. System czysty, nie ma nic zainstalowanego. Poprostu reset I spogladam na dane I widze ze z 8gb zostalo 100mb

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

nie przejmuj się tym co ci pokazuje CleanMyMac, jeśli działa wszystko jak trzeba, to nie ma się czym przejmowac. zobacz jak u mnie wyglada ? a chodzi bez problemów. Bynajmniej jeszcze takiej Informacji nie mialem. Jeśli zakończysz pare Aplikacji, które są włączone zwolni się również trochę pamięci ram. W Monitorze Aktywności możesz oczywisice również sprawdzić co dużo Ramu zabiera i zakończyć Program.

 Zrzut ekranu 2021-05-27 o 20.22.57.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.