Jump to content
mac-forum.pl

HomePod i HomePod mini otrzymają wsparcie dla Apple Music Lossless Audio w przyszłej aktualizacji


Sabinka
 Share

Recommended Posts

HomePod i HomePod mini uzyskają wsparcie dla odtwarzania dźwięku Apple Music Lossless w przyszłej aktualizacji oprogramowania, zgodnie z nowo opublikowanym dokumentem wsparcia Apple.

HomePod i HomePod mini otrzymają wsparcie dla Apple Music Lossless Audio w przyszłej aktualizacjizdjecie by apple.com

HomePod i HomePod mini otrzymają wsparcie dla Apple Music Lossless Audio

W momencie premiery, HomePod i HomePod mini nie będą obsługiwały Apple Music Lossless, ale zamiast tego będą wyposażone w obsługę Dolby Atmos dla Apple Music. Dolby Atmos, inaczej znany jako Spatial Audio, tworzy wciągające, trójwymiarowe wrażenia, które symulują muzykę wokół słuchacza. Apple Music Lossless zapewnia słuchaczom wyższą jakość dźwięku.

W czerwcu Apple zaoferuje abonentom Apple Music „standardową” wersję Apple Music Lossless z dźwiękiem o częstotliwości do 48 kHz oraz „Hi-Res Lossless” z dźwiękiem o częstotliwości od 48 kHz do 192 kHz. Hi-Res Lossless wymaga zewnętrznego sprzętu, takiego jak USB konwerter cyfrowo-analogowy.

Pomimo wsparcia dla Apple Music Lossless w przyszłej aktualizacji oprogramowania dla HomePod i HomePod mini, AirPods i AirPods Pro nie uzyskają wsparcia. W dokumencie wsparcia, Apple wyjaśnia, że obecny Bluetooth nie obsługuje wyższej jakości formatu, który zapewnia Apple Music Lossless. AirPods Max nie będzie również wspierać Lossless bezprzewodowo, ale Apple mówi, że gdy używane z kablem, słuchawki AirPods Max za 2 799,00 zł będą odtwarzać dźwięk Lossless, choć nie całkowicie:

Kabel audio Lightning – 3,5 mm został zaprojektowany, aby umożliwić podłączenie AirPods Max do analogowych źródeł dźwięku w celu słuchania filmów i muzyki. AirPods Max mogą być podłączone do urządzeń odtwarzających nagrania Lossless i Hi-Res Lossless z wyjątkową jakością dźwięku. Jednakże, biorąc pod uwagę konwersję analogową na cyfrową w kablu, odtwarzanie nie będzie całkowicie bezstratne.

Apple Music Lossless i Dolby Atmos będą dostępne w czerwcu, a ponad 20 milionów utworów będzie obsługiwało dźwięk Lossless, a tysiące utworów – Dolby Atmos.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.