Jump to content
mac-forum.pl

Nowy Macbook Pro 2021 prawdopodobnie wyposażony w Chip M1X


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Jak donosi serwis 9to5Mac, procesor w tegorocznych modelach MacBook Pro będzie nosił nazwę M1X, a nie M2. Przynajmniej tak twierdzi źródło z „solidną historią”, które się o tym dowiedziało.

Nowy Macbook Pro 2021 prawdopodobnie wyposażony w układ M1Xzdjęcie by apple.com

Chip M1X dla MacBook Pro

M2 mógłby wtedy ewentualnie zadebiutować w nowym MacBooku Air. To pozostawiłoby M1X w kolejce do tego roku jako pierwszy. Plotka wspiera spekulacje Bloomberga, że następny Mac SoC (system na chipie) Apple będzie podobny do M1, ale z większą ilością rdzeni i bardziej wydajną konfiguracją. Bloomberg nie nazwał planowanej nazwy dla nowego chipa, ale pozwolił nam uzyskać więcej informacji. M2 mógłby wtedy ewentualnie zadebiutować w nowym MacBooku Air. To pozostawiłoby M1X w kolejce do tego roku jako pierwszy. Plotka wspiera spekulacje Bloomberga, że następny Mac SoC (system na chipie) Apple będzie podobny do M1, ale z większą ilością rdzeni i bardziej wydajną konfiguracją.

Bloomberg nie nazwał Apple planowanej nazwy dla nowego chipa, ale pozwolił nam wiedzieć, czego się spodziewać. Na przykład Mark Gurman spodziewa się, że w MacBooku Pro z 2021 roku Apple zdecyduje się na nowy układ Apple Silicon z 10-rdzeniowym procesorem (8 wydajnych rdzeni i 2 rdzenie wydajnościowe) oraz 16-rdzeniowym lub 32-rdzeniowym GPU.

Ponadto, następna generacja Apple Silicon Chip ma obsługiwać do 64GB pamięci RAM. Obecnie komputery Apple Silicon Mac są ograniczone do maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Dzięki temu pod względem ilości pamięci RAM nadchodzący MacBook Pro zrównałby się z obecnym 16-calowym modelem MacBooka Pro z procesorem Intel. Thunderbolt ma być także obsługiwany przez modele MacBooka Pro z 2021 roku. Plotka głosi, że nowe 14- i 16-calowe MacBooki Pro z wydajniejszym układem krzemowym Apple zostaną wprowadzone na rynek latem tego roku.

Spekulacje, że nowy SoC może otrzymać oznaczenie M1X zostały również wyrażone przez Macworld’s Jason Cross, którego wypowiedzi już wcześniej opisywaliśmy. Dylandkt, deweloper systemu iOS, również wyraźnie mówi o nazewnictwie M1X.

Patrząc na 14- i 16-calowe modele MacBooka Pro, konstrukcja będzie podobna do iPada Pro z płaskimi krawędziami. Ramki zostaną zmniejszone, a dolne logo „MacBook Pro” zostanie usunięte.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.