Jump to content
mac-forum.pl

iPad Pro M1 może pobierać aktualizacje oprogramowania przez sieć komórkowa


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Wraz z oficjalną sprzedażą iPada Pro M1, Apple zaczęło aktualizować niektóre ze swoich stron wsparcia, aby zawrzeć więcej szczegółów na temat swojej nowej premiery. W jednym z nich, firma wyjaśnia, użytkownicy mogą wykonywać aktualizacje poprzez 5G.

Aktualizacja systemu iPadOS poprzez sieć komórkowa

Z modelem 5G piątej generacji 12,9-calowego iPada Pro lub 11-calowego iPada Pro trzeciej generacji, użytkownicy mogą włączyć „funkcje wyższego wykorzystania danych dla aplikacji i zadań systemowych.”

Po włączeniu iPada Pro 5G M1 użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą korzystać z większej ilości danych w sieci 5G, czy nie. Na przykład w trybie Standardowym dozwolone jest korzystanie z automatycznych aktualizacji i zadań w tle w sieci komórkowej oraz stosowanie standardowych ustawień jakości dla wideo i FaceTime.

iPad Pro M1 może pobierać aktualizacje oprogramowania przez sieć komórkowazdjęcie by apple.com

Użytkownik może nawet włączyć opcję Low Data Mode, która pomaga zmniejszyć zużycie danych Wi-Fi i komórkowych poprzez wstrzymanie automatycznych aktualizacji i zadań w tle.

Oprócz iPada Pro M1, na razie tylko iPhone 12 obsługuje połączenie 5G. Apple twierdzi, że gdy 5G jest włączone, istnieją trzy różne ikony, które mogą pojawić się dla użytkownika:

  • 5G: Sieć 5G twojego operatora jest dostępna, a iPad może łączyć się z internetem przez tę sieć. Nie jest dostępna we wszystkich regionach.
  • 5G+: dostępna jest wersja sieci 5G Twojego operatora o wyższej częstotliwości lub iPad ma aktywne połączenie z tą siecią. Niedostępne we wszystkich regionach.
  • 5G UW: Dostępna jest wersja sieci 5G o wyższej częstotliwości u Twojego operatora lub iPad ma aktywne połączenie w tej sieci. Niedostępne na wszystkich obszarach.
  • W ustawieniach iPada, na karcie Dane komórkowe, użytkownicy mogą wybrać, w jaki sposób ich tablet ma korzystać z sieci 5G:
  • 5G Auto: Włącza tryb Smart Data. Gdy prędkość sieci 5G nie zapewnia zauważalnie lepszych wrażeń, iPad automatycznie przełącza się na LTE, oszczędzając baterię.
  • 5G On: Zawsze korzysta z sieci 5G, gdy jest ona dostępna. Może to skrócić czas pracy baterii.
  • LTE: Korzysta wyłącznie z sieci LTE, nawet gdy dostępna jest sieć 5G.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.