Jump to content
mac-forum.pl

Apple ogłasza przejście na własne procesory ARM


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Pogłoski nasiliły się w ciągu ostatnich kilku dni. Na WWDC Apple ogłosiło teraz przejście na własne procesory ARM. Mac z Apple Silicon powinien pojawić się w tym roku.

„Aby tworzyć znacznie lepsze produkty” - tym zwrotem Apple zapoczątkowało erę własnych procesorów ARM na komputerach Mac w ramach przemówienia WWDC. Pierwszy Mac oparty na Apple Silicon ma pojawić się pod koniec roku.

 

Pierwsze natywne aplikacje - także od Microsoft i Adobe

Oprócz własnych aplikacji Mac Sur Big Sur dostarczonych z systemem operacyjnym, Apple pokazało pierwsze aplikacje Microsoft i Adobe. Word, Excel, Powerpoint, Lightroom i Photoshop są już natywne dla Apple Silicon i zostały uhonorowane krótką prezentacją podczas przemówienia. Final Cut Pro pokazano również podczas edycji na żywo.

 

Program szybkiego startu

Aplikacje kompatybilności powinny zapewniać przejście z procesorów Intel na ARM. Universal, Rosetta 2, maszyna wirtualna i natywne wsparcie dla aplikacji i (Pad) OS na Mac zostały zaprojektowane w celu ułatwienia przejścia. Niestandardowe aplikacje działają w trybie zgodności bez zauważalnego opóźnienia.

Programiści mogą teraz zamówić zestaw przejściowy dla programistów w postaci komputera Mac Mini. Obejmuje to A12Z SoC, 16 GB pamięci RAM i 512 GB SSD z wersją beta macOS Big Sur i XCode.

 

Przejście na Apple Silicon ma się rozpocząć pod koniec roku z pierwszym ARM Mac i Mac OS 11 Big Sur. Do tego czasu i w dwuletniej fazie przejściowej pojawią się jednak kolejne komputery Mac z procesorami Intel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.