Jump to content

SSD zajmowane miejsce jako INNE - MacBook Pro 2018

Recommended Posts

Hej, jest taki dziwny temat, szukam rozwiązania oczywiście na forum myapple olali miało tego usunęli wątek i to już nie pierwszy raz, i całkowicie rezygnuje z tamtego forum jeszcze jak bym mógł to bana bym im wlepił bo zamiast skupić się na ogarnięciu rozwiązania to wyrzucają wątki , ... słabo.

Tak jak w załączniku, 251 GB na ssd gdzie 60 GB to inne i nie mam pojęcia szczerze .... co to jest jak się tego pozbyć, no nie dawno było prawie 120 GB ... co to za dziwna sprawa czy ktoś ma podobnie jak to rozwiązać ... 

inne.jpg

• Administrators

Hej,

Kategoria INNE zawiera pliki, które nie mogą być przypisane do żadnej innej, lepiej zdefiniowanej kategorii (takiej jak "audio"). Są to na przykład: 

Dokumenty w formatach .pdf, .psd, .doc, itp.
pliki systemowe i pliki tymczasowe tworzone przez macOS
Pliki pamięci podręcznej, takie jak pamięć podręczna użytkownika, pamięć podręczna przeglądarki i pamięć podręczna systemu
Obrazy i archiwa (pliki .dmg i .zip)
Wtyczki i rozszerzenia
Wszystko inne, co nie mieści się w powyższych kategoriach macOS

Czy robisz kopię zapasową z TM ?

Hej, 

dzięki za odp. szybką 😉 ,  rozumiem, a można je jakoś w miarę namierzyć aby je jakoś ... usunąć?  

Też taka inf. czy to nie jest powód że np. dysk był formatowany w APFS ? podobno OS X ma przestać wspierać ten format ale może masz jakieś świeższe info., 

• Administrators

Możesz cos takiego spróbować.

Wejdź w Zarządzaj, tam zaraz na samej górze po lewej w Polecane, na samym dole Zwolnij Miejsce i Przejrzyj Pliki.

Gdy zaczniesz usuwac zbędne Pliki, zmienia się również zajęta wielkość SSD w Inne.

Więcej Informacji również na wsparciu Apple

Osobiście używam pełnej wersji CleanMyMac X 😉 bo jestem za wygodny

🙂 rozumiem doskonale, też ten programik kupiłem, fakt wygodny, okey  dzięki za pomoc, trochę się tam zwolniło , co mogłem powrzucałem na zew. mam nadzieję że oni to jakąś z czasem ogarną ... xD 

Pozdrawiam.

• Administrators

Inne puste nigdy nie będzie. Może ktoś jakiś inna propozycje będzie miał, bo kombinować można na różne sposoby, ale tez tak żeby za dużo nie wykasować, bo wtedy jedyna sytuacja to tylko system na nowo zrobić.