Jump to content
mac-forum.pl

iPadOS 14 Prezentacja


dj3ryk
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Apple zaprezentowało iPadOS 14 na WWDC 2020. Najnowszy system operacyjny wprowadza kilka optymalizacji, które zbliżają iPada do systemów operacyjnych dla komputerów stacjonarnych. Przede wszystkim duży ekran tabletu będzie lepiej wykorzystywany w przyszłości. Różne aplikacje oferują teraz tak zwany „pasek boczny”, jak już wiemy z aplikacji macOS. To powinno uprościć działanie programów i pochodzi. za. w aplikacjach takich jak zdjęcia, notatki, pliki lub muzyka. W rezultacie aplikacje na iPada z paskiem bocznym będą bardziej podobne do aplikacji na Macu niż na iPhonie.

 

Optymalizacja ekranu

Duży ekran iPada jest również lepiej wykorzystywany w innych obszarach dzięki nowemu systemowi operacyjnemu. Na przykład połączenia przychodzące nie blokują już całego ekranu. Zamiast tego u góry ekranu pojawia się powiadomienie, którego można użyć do przyjmowania, odrzucania lub po prostu przesuwania połączeń. IPhone z iOS 14 również otrzymuje tę samą optymalizację, a nowy, znacznie bardziej kompaktowy wyświetlacz żądań Siri i odpowiedzi z iOS 14 jest również używany w przypadku iPada.

 

Nowe funkcje dla Apple Pencil

Istnieją również ważne innowacje - i właśnie w ten sposób Apple zakończył prezentację iPadOS 14 - dla Apple Pencil. Dzięki funkcji „Scribble” iPadOS 14 umożliwia pisanie ołówkiem w dowolnym polu tekstowym - pismo ręczne jest automatycznie konwertowane. Ponadto obiekty rysowane w aplikacji Notatki, takie jak kształty geometryczne lub strzałki, można konwertować automatycznie. To zmienia drżące pismo ręczne w idealny rysunek. Więcej informacji o iPadOS 14 z pewnością będzie znane w najbliższych dniach, gdy tylko programiści uzyskają dostęp do nowego oprogramowania w wersji beta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.