Jump to content
mac-forum.pl

iMac M1 jest do 56% szybszy niż 21,5-calowy iMac poprzedniej generacji


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Apple M1 iMacs mają być dostarczone do klientów w przyszłym tygodniu, a przed oficjalnym dniu premiery, benchmarki dla komputerów pojawiły się na Geekbench, prawdopodobnie od recenzentów, którzy je testują.

iMac M1 jest do 56% szybszy niż 21,5-calowy iMac poprzedniej generacji

iMac M1 jest do 56% szybszy niż iMac poprzedniej generacji

Nie będzie zaskoczeniem, że wyniki benchmarków dla iMaca M1 są na równi z wynikami benchmarków dla MacBooka Pro, MacBooka Air i Maca mini, osiągając średni wynik dla pojedynczego rdzenia 1724 i średni wynik dla wielu rdzeni 7453, uzyskany w trzech dostępnych obecnie benchmarkach.

Benchmarki dotyczą komputera iMac21,1, który prawdopodobnie jest podstawową opcją z 8-rdzeniowym procesorem, 7-rdzeniowym układem graficznym i dwoma portami Thunderbolt. W benchmarkach dla iMaca M1 wymieniono 8 rdzeni CPU i bazową częstotliwość 3,2 GHz, a całość działa pod kontrolą macOS 11.3.

24-calowy iMac M1 znacząco pokonał 21,5-calowego iMaca z 2019 roku z układem Intela, który zastępuje, i będzie solidnym uaktualnieniem w stosunku do wszystkich starszych 21,5-calowych maszyn.
Poprzednia generacja high-endowego 21,5-calowego iMaca uzyskała wynik 1109 punktów w trybie jednordzeniowym i 6014 punktów w trybie wielordzeniowym, więc iMac M1 jest o 56 procent szybszy, jeśli chodzi o wydajność jednordzeniową, i o 24 procent szybszy, jeśli chodzi o wydajność wielordzeniową.

W porównaniu z obecnym 27-calowym iMaciem klasy high-end, Mac M1 wypada lepiej pod względem wydajności pojedynczego rdzenia, ale pod względem wydajności wielordzeniowej pozostaje w tyle za 10. generacją układów Comet Lake Intela. 27-calowy iMac z wyższej półki uzyskał wynik 1247 punktów w trybie jednordzeniowym i 9002 punktów w trybie wielordzeniowym.
Wydajność jednordzeniowa iMaca M1 jest o 38 procent wyższa, ale wydajność wielordzeniowa iMaca Intela jest o 25 procent wyższa.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.