Jump to content
mac-forum.pl

iPad Pro z układem M1 ponad 50% szybszy od poprzedniej generacji


Sabinka
 Share

Recommended Posts

iPad Pro z układem M1 zaprezentowano w zeszłym miesiącu. Urządzenie można już zamawiać w przedsprzedaży za pośrednictwem sklepu Apple, a wysyłka rozpocznie się 21 maja. Apple zapewne już udostępniło pierwszym przedstawicielom mediów urządzenie testowe, więc nie dziwi fakt, że pierwsze benchmarki pojawiają się jeszcze przed premierą sprzedażową.

iPad Pro M1 znacznie szybszy od chipu A12Z

iPad Pro M1 znacznie szybszy od chipu A12Z

Według pierwszych testów benchmarkowych, nowy iPad Pro z układem M1 jest o ponad 50 procent szybszy od poprzednika. 12,9-calowy iPad Pro M1 uzyskał 1718 pkt. w teście pojedynczego rdzenia i 7284 pkt. w teście wielordzeniowym. Dla porównania, iPad Pro z układem A12Z osiąga odpowiednio 1 121 punktów i 4 656 punktów – podaje serwis Macrumors.

Wyniki benchmarków pokazują, że iPad Pro M1 ma praktycznie taką samą wydajność jak komputery Mac M1 wydane jesienią ubiegłego roku. Na przykład MacBook Air M1 uzyskuje średnie wyniki w trybie jedno- i wielordzeniowym odpowiednio 1 701 i 7 378 punktów. Jednocześnie oznacza to, że iPad Pro M1 jest mocniejszy od 16-calowego MacBooka Pro z procesorem Intel Core i9 (odpowiednio 1 091 i 6 845 punktów).

Przyjrzyjmy się wydajności graficznej. Tutaj iPad Pro M1 uzyskuje średni wynik 20 578 punktów, co oznacza, że jest do 71 procent szybszy od iPada Pro poprzedniej generacji z układem A12Z i w przybliżeniu dorównuje wydajności graficznej komputerów Mac M1.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.