Jump to content
mac-forum.pl

Problem z dźwiękiem.

Macbookboy
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich!

Wczoraj przerzuciłem się z konputera z systemie Windows na Macbook Air M1. Jestem zielony jeśli chodzi o ten system, wiec potrzebuje pomocy. 

Posiadam zewnętrzna kartę dźwiękowa, Focusrite 4i4 3gen. Karta podłączona do laptopa, działa(ale jednak nie do końca). Mianowicie chodzi o fakt iż podczas mówienia do mikrofonu, sygnał się co chwile przerywa. Zauważyłem, że problem widnieje podczas rozmów np przez messenger, czy discord. W DAWie którym pracuje, owego problemu nie ma. 
Nie mam pojęcia co może być przyczyną. 
Karta z systemem Windows działa bez zarzutów. 
Pomocy!!

Edited by Macbookboy

• Administrators

Witam . To może ja spytam, czy te problemy występują przez wbudowany mikrofon czy tylko przez ta kartę dźwiękowa?  Czy chodzi tylko o zewnętrzna kartę dźwiękowa ? 

jesli o Focusrite 4i4 3gen to możliwe ze jest niezbyt kompatybilne z nowym systemem Arm i dlatego  ci przerywa. Niestety o tej technice nie mam zbytniego pojęcia. Co ciekawe by było czy miałbyś możliwość sprawdzenia w MacBooku który posiada procesor Intel.  Ale może znajdzie się ktoś kto ma więcej pojęcia o tym. 

Problem występuje tylko podczas używania karty dźwiękowej. 
Zauważyłem również, że podczas rozmów na messenger czy innych komunikatorach, dźwięk odpala się tylko w jednej słuchawce(lewej). Ale już np podczas słuchania YouTube w aplikacji Safari wszystko jest okej.. dźwięk słychać w obu słuchawkach. 
Dla próby karty dźwiękowej sprawdziłem jeszcze nagranie zwykłego audio poprzez aplikacje dyktafon. Tam dźwięk jest idealny, nic nie przerywa,  aczkolwiek kiedy odtwarzam nagranie, również słyszę je tylko w jednej słuchawce. 
Raczej nie prędko będę miał okazje sprawdzić kartę na Macu z Intelem w środku?

Dziękuję za odpowiedź! Może ktoś jeszcze coś wie na ten temat?