Jump to content
mac-forum.pl

Apple udostępnia Safari 14.1 z poprawką WebKit dla macOS Catalina i Mojave


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Na początku tego tygodnia Apple udostępnił iOS 14.5.1 i macOS Big Sur 11.3.1 z ważną aktualizacją bezpieczeństwa, która naprawiła poważny błąd w WebKit. Udostępniono również Safari 14.1 dla użytkowników systemów macOS Catalina i macOS Mojave, które również naprawia exploit, który był wykorzystywany do tworzenia złośliwych treści internetowych.

Safari 14.1 z poprawką WebKit dla macOS Catalina i Mojave

Safari 14.1 z poprawką WebKit dla macOS Catalina i Mojave

Jak Apple opisał wcześniej, exploit znaleziony w WebKit został wykorzystany do wykonania dowolnego kodu na urządzeniu użytkownika bez jego zgody.

Ponieważ błąd bezpieczeństwa został już naprawiony dla użytkowników korzystających z iOS 14 i macOS Big Sur, Apple wydało aktualizację Safari z tymi samymi poprawkami bezpieczeństwa dla użytkowników korzystających z macOS Catalina i macOS Mojave.

Warto przypomnieć, że ten sam exploit został również naprawiony na starszych modelach iPhone’ów i iPadów z iOS 12.5.1, który został udostępniony wszystkim użytkownikom na początku tego tygodnia.

Safari można zaktualizować, przechodząc do menu Aktualizacja oprogramowania w aplikacji Preferencje systemowe na komputerze Mac. Więcej informacji na temat aktualizacji zabezpieczeń Safari 14.1 można znaleźć w tym artykule wsparcia na stronie Apple.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.