Jump to content
mac-forum.pl

iOS 14.6 beta 1 wskazuje na obsługę Apple Music HiFi z odniesieniami do Dolby audio


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Apple pracuje nad planem HiFi dla Apple Music,tak bynajmniej wskazuja pewne raporty. 9to5Mac był w stanie znaleźć kod w iOS 14.6, który sugeruje wsparcie dla HiFi utworów przybywających do Apple Music.

iOS 14.6 beta 1 wskazuje na obsługę Apple Music HiFi z odniesieniami do Dolby audio

Apple Music HiFi

Oryginalny raport mówi, że Apple ma ogłosić wsparcie HiFi na Apple Music w najbliższych tygodniach, jak również wspomina, że będzie kosztować tyle samo co regularny abonament – sugerując, że Apple nie będzie pobierać więcej za plan HiFi.

9to5Mac może teraz potwierdzić, że plan HiFi może rzeczywiście nadejdzie do Apple Music. W pierwszej wersji beta systemu iOS 14.6, który został wydany w zeszłym tygodniu dla deweloperów, znaleźli nowy kod dodany do aplikacji Muzyka, który wyraźnie wspomina „Dolby Atmos,” „Dolby Audio,” i „Lossless.” Pomimo wspierania Apple własne HiFi audio kodek ALAC, aplikacja Muzyka nigdy nie oferował wsparcia dla Dolby Atmos lub Dolby Audio.

Co czyni go bardziej interesującym, jednak, jest to, że te odniesienia zostały włączone tylko w iOS 14.6 beta 1. Sprawdzone zostały również wewnętrzne pliki iOS 14.5 i iOS 14.6 beta 2 (wydany w tym tygodniu), ale tego kodu tam nie ma. To sugeruje, że wzmianki o Dolby Atmos i Dolby Audio są rzeczywiście związane z czymś nowym, co Apple próbuje ukryć przed nami.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, HiFi utwory mają mniejszą kompresję audio, co oznacza, że brzmią lepiej z większą ilością szczegółów. TIDAL, na przykład, od dawna jest dobrze znany z oferowania planu HiFi, podczas gdy Spotify niedawno ogłosił, że jest również pracuje nad wersją z dostępem do utworów HiFi. Apple Music, jednak, obecnie oferuje tylko utwory wykorzystujące kodek AAC z 256kbps.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.