Jump to content
mac-forum.pl

Spotify uruchamia platformę subskrypcyjną dla podcastów


Sabinka
 Share

Recommended Posts

W zeszłym tygodniu Apple ogłosił kolejny rozdział Subskrypcji w podcastingu z Apple Podcasts. Jest to globalny rynek, na którym słuchacze mogą odkrywać subskrypcje premium oferowane przez ich ulubionych producentów obok milionów bezpłatnych programów w serwisie Apple Podcasts. Niemal równocześnie pojawiły się pogłoski, że Spotify pracuje nad podobną usługą. Ta dokładna została teraz oficjalnie potwierdzona.

http://appletalk.pl.w01bc086.kasserver.com/wp-content/uploads/2021/04/spotify_podcast.jpg

Spotify uruchamia platformę subskrypcyjną dla podcastów

Spotify dokonało ostatnio znaczących przejęć Gimlet Media, Parcast i Anchors, aby rozszerzyć swoją ofertę podcastów. Dziś muzyczny serwis streamingowy uruchomił w USA swoją platformę podcastów subskrypcyjnych, która oparta jest na platformie Anchors. To daje podcasterom możliwość tworzenia treści wyłącznie dla płacących subskrybentów.

W komunikacie towarzyszącym, Spotify pisze:

Dziś uruchamiamy płatną platformę subskrypcyjną dla podcasterów, która zapewni Ci maksymalne przychody, duży zasięg i odkrywczość. Program rusza dziś w USA, a w najbliższych miesiącach będzie rozwijany na skalę międzynarodową.

Funkcja ta będzie dostępna dla twórców poprzez Anchor, pozwalając podcasterom na oznaczanie odcinków jako tylko dla subskrybentów i publikowanie ich na Spotify i innych platformach do słuchania podcastów. Przez następne dwa lata program ten będzie bezpłatny dla twórców, co oznacza, że twórcy uczestniczący w programie otrzymają 100 procent swoich przychodów z subskrypcji (bez opłat za transakcje płatnicze). Od 2023 roku planujemy wprowadzić konkurencyjne, 5-procentowe opłaty za dostęp do tego narzędzia.

Poprzez szeroką dystrybucję treści przeznaczonych tylko dla subskrybentów, chcemy pomóc podcasterom zmaksymalizować liczbę odbiorców subskrypcji i rozwinąć ich z istniejących baz słuchaczy. W serwisie Spotify, treści te mogą być wyszukiwane i odnajdywane tak samo jak inne odcinki podcastów.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.