Jump to content
mac-forum.pl

Jakiej wydajności możemy się spodziewać w 16-calowym MacBook Pro z 2021 roku z procesorem M2


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Spodziewamy się, że Apple zaprezentuje 16-calowego MacBooka Pro z kolejnym układem Apple Silicon w 2021 roku. Obecnie nie wiadomo, czy Apple będzie nazywać układ M1X lub M2, ale tak czy inaczej możemy spodziewać się znacznej poprawy wydajności w stosunku do obecnych MacBooków opartych na M1.

http://appletalk.pl.w01bc086.kasserver.com/wp-content/uploads/2020/12/czarny-MacBook-1024x512-1.jpg

Macbook nowej generacji z procesorem M2 ?

Pobicie wydajności high-endowych procesorów Intela nie będzie prawdopodobnie dużym wyzwaniem, biorąc pod uwagę imponujące wyniki M1. Ale dorównanie lub pokonanie high-endowych układów graficznych dostępnych w komputerach Intela w wersjach na zamówienie może oznaczać więcej pracy. Jason Cross z Macworld wyraził pewne spekulacje dotyczące nowego układu Apple Silicon, i daje nam możliwy podgląd wydajności Maca następnej generacji.

Po pierwsze, sugeruje on, że Apple powinien technicznie odnosić się do następnego chipa generacji jako M1X, a nie M2, choć przyznaje, że firma może zdecydować się na M2 ze względów marketingowych. W ten sposób Cross wyjaśnia:

M2 byłoby bardziej sensowne, jeśli chip został oparty na technicznych ulepszeniach procesora A15, który ma być w iPhonach i iPadach od jesieni, podczas M1X ma więcej sensu, jeśli jest to rozbudowany M1. Szczerze mówiąc, to trudno uwierzyć, że M-series chip oparty na architekturze A15 i jest gotowy do produkcji , więc mój domysł jest, że każdy nowy procesor Apple Silicon w 2021 będzie oparty na A14 i M1

Warto tutaj zauważyć, że Bloomberg poinformował, że 2021 16-calowy MacBook Pro otrzyma 20 rdzeni, a nie 12. Jeśli tak jest, to różnica między modelami Intela i Apple Silicon byłaby naprawdę niesamowita. Cross i Bloomberg zgadzają się co do tego, że możemy spodziewać się 16-rdzeniowego GPU.

Cross spodziewa się, że z takim zestawem funkcji, nowy układ Apple Silicon przewyższy obecne układy Radeon, które Apple dostarcza obecnie do swoich produktów. W ten sposób sugeruje, że Apple podwoi 128-bitową magistralę pamięci A14 do 256-bitowej.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.