Jump to content
mac-forum.pl

Apple ostrzega przed problemami z dostawami iPadów i Maców w drugiej połowie 2021 r.


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Apple ogłosił rekordowe zyski za Q2 2021, ale firma ostrzega również o brakach w dostawach wpływających na linię Mac i iPad. Podczas kwartalnej konferencji zarobków, CEO Tim Cook powiedział analitykom, że Apple nie miał żadnych ograniczeń w dostawach w Q2, ale to może się zmienić w trzecim kwartale.

problemami z dostawami iPadów i Maców

Globalny niedobór półprzewodników dotyka teraz także Apple

Niedobór mikrochipów paraliżuje część światowego przemysłu elektronicznego. Apple, jako jeden z największych nabywców materiałów półprzewodnikowych, dzięki swojej wielkości i sile rynkowej jest w stanie wykupić dostępne moce produkcyjne i kontynuować produkcję kluczowych produktów – przynajmniej do tej pory.

Jak wyjaśnia Tim Cook, spodziewane braki w dostawach dotkną przede wszystkim linię komputerów Mac i iPadów w trzecim kwartale roku. Apple w dużej mierze udało się zabezpieczyć niezbędną produkcję chipów 5nm, ale problem leży w produkcji innych komponentów. Na przykład, Cook mówi, że tak zwane „Legacy Nodes” są największym problemem z niedoborów, i to jest trudne dla Apple przewidzieć wpływ, ponieważ istnieje tak wielu graczy zaangażowanych. „Mamy dobry uchwyt na nasze zapotrzebowanie, ale co robią wszyscy inni, nie wiem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, mogę to powiedzieć” – dodał.

Wcześniej, Apple CFO Luca Maestri stwierdził, że gigant technologiczny z Cupertino już widzi skutki braków w dostawach. Maestri sugeruje również, że braki w dostawach są jednym z powodów, dla których Apple spodziewa się dużych sezonowych spadków przychodów w czerwcu.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.