Jump to content
mac-forum.pl

Jak odblokować iPhone’a za pomocą Apple Watch podczas noszenia maski


Sabinka
 Share

Recommended Posts

iOS 14.5 posiada nową funkcją, jaka jest możliwość odblokowania iPhone’a za pomocą Face ID podczas noszenia maski przy pomocy zegarka Apple Watch.

Apple wprowadził swój system Face ID w listopadzie 2017 roku wraz z premierą iPhone’a X, oferując użytkownikom jeszcze prostszy sposób odblokowywania smartfona niż tradycyjne rozpoznawanie linii papilarnych.

W iOS 14.5 Apple wprowadził nową funkcję, która pozwala użytkownikom iPhone’a noszącym Apple Watch odblokować swój smartfon za pomocą Face ID poprzez częściowy skan twarzy, gdy mają na sobie maskę.

Proces ten jest podobny do tego, jak działa odblokowywanie Maca za pomocą Apple Watch. Gdy dojdzie do odblokowania, użytkownik otrzymuje haptyczne wibracje i powiadomienie na Apple Watchu informujące go, że procedura odblokowania zakończyła się sukcesem. Należy jednak pamiętać, że Apple Watch może być używany tylko do odblokowywania iPhone’a podczas noszenia maski – nie można go używać do uwierzytelniania Apple Pay lub zakupów w App Store.

Zanim będziesz mógł skorzystać z nowej funkcji, musisz upewnić się, że korzystasz z iOS 14.5 na swoim iPhonie i watchOS 7.4 na swoim Apple Watch. Możesz zaktualizować iPhone’a, przechodząc do Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania. Aby zaktualizować zegarek Apple Watch po zainstalowaniu systemu iOS 14.5, uruchom aplikację Watch na telefonie iPhone, dotknij karty Mój zegarek u dołu ekranu, a następnie wybierz Ogólne -> Uaktualnienia.

Czego będziesz potrzebować

 • iPhone X lub nowszy z Face ID
 • Apple Watch Series 3 lub nowszy
 • Na telefonie iPhone zainstalowany jest system iOS 14.5, watchOS 7.4 na Apple Watch

Jak ustawić odblokowywanie iPhone’a za pomocą Apple Watch?

 • Uruchom aplikację Ustawienia na telefonie iPhone.
 • Wybierz Face ID i kod.
 • Wprowadź kod dostępu iPhone’a.
 • Przewiń w dół do sekcji oznaczonej jako „Odblokowuj, używając Apple Watch” i przełącz przełącznik obok Apple Watch na zieloną pozycję. (Jeśli opcja jest wyszarzona, musisz zaktualizować wersję systemu watchOS na swoim zegarku Apple Watch).
 • Jak odblokować iPhone'a za pomocą Apple Watch
 • Jak odblokować iPhone'a za pomocą Apple Watch
 • Jak odblokować iPhone'a za pomocą Apple Watch

Jak odblokować iPhone’a za pomocą Apple Watch

Jak odblokować iPhone'a za pomocą Apple Watch podczas noszenia maski

Aby użyć zegarka Apple Watch do odblokowania iPhone’a, zegarek musi być w pobliżu, na nadgarstku, odblokowany i chroniony kodem dostępu. Jeśli jeszcze nie skonfigurowałeś kodu dostępu, uruchom aplikację Watch na telefonie iPhone, wybierz opcję Kod -> Włącz Kod, a następnie wprowadź kod dostępu, którego chcesz użyć (będziesz musiał zrobić to dwa razy, aby potwierdzić).

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.