Jump to content
mac-forum.pl

Czego można się spodziewać po konferencji Apple 20 kwietnia: Nowe iPady, AirTags i nie tylko


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Apple planuje zorganizować swoje pierwsze wydarzenie 2021 we wtorek, 20 kwietnia.

Możemy również zobaczyć premierę AirTags, ale nie beda to nowe komputery Mac. Poniżej, mamy ujęte wszystko, czego możemy ewentualnie zobaczyć na kwietniowej konferencji.

iPad Pro

Odświeżone modele iPadów Pro mają być głównym wydarzeniem kwietniowej konferencji Apple. Apple odświeży 11- i 12,9-calowe modele iPadów Pro, ale nie spodziewajcie się dużych zmian zewnętrznych – większość nowości będzie miała charakter wewnętrzny.

Oba modele będą wyposażone w zaktualizowany układ A14X, który jest tak samo wydajny jak układ M1 w Mac mini, MacBooku Air i MacBooku Pro.

ipad pro 2021

Mogą być pewne poprawki co do liczby otworów głośników i ich pozycji, a obiektywy aparatów mogą wystawać mniej z tyłu tabletów. Nowe modele iPadów Pro mogą obsługiwać Thunderbolt, dzięki czemu będą kompatybilne z dodatkowymi monitorami zewnętrznymi, dyskami twardymi i urządzeniami peryferyjnymi, a także będą mogły szybciej synchronizować dane.

Najbardziej godną uwagi nowością, poza A14X, będzie ograniczony do 12,9-calowego iPada Pro, który ma zyskać wyświetlacz mini-LED. Technologia Mini-LED oferuje imponującą wydajność szerokiej gamy kolorów, wysoki kontrast i HDR, a także lokalne przyciemnianie, które przyciemnia podświetlenie za czarnymi obszarami ekranu, utrzymując jasne części oświetlone dla bardziej czarnych czerni i lepszego kontrastu.

Wyświetlacze mini-LED są drogie i trudne w produkcji, więc na razie technologia ta jest ograniczona do najwyższej klasy iPada Pro firmy Apple. Partnerzy produkcyjni Apple mają problemy z wyświetlaczami mini-LED, więc możliwe jest, że 12,9-calowy iPad Pro będzie dostępny w ograniczonych ilościach, gdy zostanie wprowadzony na rynek.

Apple Pencil 3

Było kilka plotek o trzeciej generacji Apple Pencil, i jest możliwe, że wydanie nowych modeli iPad Pro będzie towarzyszyć odświeżony Apple Pencil.

Apple Pencil 3photo by apple

Trzecia generacja Apple Pencil wygląda podobnie do wersji drugiej generacji, ale z błyszczącym wykończeniem. Nie jest jasne, czy są zawarte nowe funkcje, ale były plotki o potencjalnym czarnym modelu.

iPad mini

iPad mini 6 jest już w przygotowaniu, ale nie spodziewajmy się większych zmian. Niedawno wyciekły atrapy modeli, które sugerują, że iPad mini 6 będzie wyglądał dość podobnie do swojego poprzednika z grubymi ramkami i przyciskiem Home Touch ID.

ipad miniphoto by apple

Możliwe, że te modele nie są całkiem dokładne, ponieważ było kilka plotek sugerujących, ze iPad mini będzie wyposażony w większy 8,5 do 9-calowego wyświetlacza, który byłby upgrade z obecnego 7,9-calowego wyświetlacza i przypuszczalnie zostałby wdrożony poprzez zmniejszenie wielkości ramek.

Modele są często zaprojektowane dla producentów obudów i czasami nie ma znaczenia, jak urządzenie wygląda, więc może być tak, że ogólny rozmiar jest dokładny, z wyjątkiem wyświetlacza, który może być wyposażony w mniejsze ramki. Jest również możliwe, że jest inny bardziej znaczący update dla iPada mini.

Analityk Apple Ming-Chi Kuo powiedział, że Apple pracuje nad iPadem mini z wyswietlaczem mini-LED, ale nie wydaje się, że jest to opcja, która zostanie dodana do tego odświeżenia, ponieważ jest to obecnie technologia podobno tylko dla 12,9-calowego iPada Pro.

Japońska strona Mac Otakara powiedział iPad mini 6 będzie miał 8,4-calowy wyświetlacz z cieńsze ramki i wzornictwo podobne do iPad Air 3, i to chyba najbardziej przekonujące plotki, które słyszeliśmy.

AirTags

Na Apple AirTags czekamy uczuciowo, lata. Ale Apple, Find My Network Accessory Program jest teraz dostępny dla producentów produktów innych firm, co oznacza, ze Apple jest w stanie w końcu wypuścić AirTags.

airtags

Dla tych, którzy nie znają AirTags, są to małe urządzenia śledzące wyposażone za pomocą Bluetooth i przeznaczone do przyczepiania do ważnych, ale łatwych do zgubienia przedmiotów, takich jak portfele, aparaty fotograficzne i klucze. AirTags (i przedmioty, do których są przymocowane) można śledzić bezpośrednio w aplikacji FindMy obok iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac, dzięki czemu można mieć oko na wszystkie swoje ważne rzeczy w jednym miejscu.

Szczegóły dotyczące AirTags wyciekły od czasu premiery iOS 13, ale nadal nie jesteśmy pewni, jak będą wyglądać AirTags. Na podstawie kilku prostych obrazów znalezionych w systemie iOS, mogą to być małe, okrągłe tagi z wbudowanym modułem Bluetooth i obsługą technologii ultraszerokopasmowej. Ultra-wideband, funkcja wprowadzona po raz pierwszy w linii iPhone 11, jest kluczowa, ponieważ iPhone’y, które mają chip U1, będą w stanie śledzić AirTags z dużo większą dokładnością niż sam Bluetooth.

iMacs

Oczekuje się, że iMac otrzyma całkowitą zmianę w 2021 roku, a Apple wprowadzi przeprojektowane modele ze smuklejszymi ramkami. Jeden z nowych komputerów iMac ma mieć rozmiar około 23 do 24 cali i może być zamiennikiem dla 21,5-calowego iMaca, podczas gdy drugi ma być większy niż obecny 27-calowy model.

imac 2021

Plotki sugerują, że nowe modele iMac będą wyglądać podobnie do monitora Pro Display XDR, który Apple wypuścił w 2019 roku, a ten wyświetlacz ma konstrukcję podobną do iMaca, ale bez dolnego obszaru i z węższymi ramkami bocznymi. Istnieje możliwość, że Apple sprawi, że odświeżony iMac będzie dostępny w gamie kolorów, takich jak srebrny, szary kosmiczny, zielony, niebieski i różowego złota, które zdarzają się być kolory czwartej generacji iPad Air.

Wraz z nowym designem Apple wprowadzi unowocześnione i znacznie szybsze procesory Apple Silicon z aż 32 wysokowydajnymi rdzeniami oraz 16 i 32-rdzeniowymi układami graficznymi.

Nie wiemy, kiedy nowe komputery iMac wyjdą, więc kwietniowe wydarzenie jest jedna z możliwości, ale jest równiez prawdopodobne, że ich tam nie zobaczymy.

Bateria MagSafe

magsafephoto by apple

Data wydania iOS 14.5

ios 14.5

Jest możliwe, że iOS 14.5 zostanie wydany w dniu konferencji Apple.

iOS 14.5 zawiera długą listę nowych funkcji z opcji odblokowania iPhone’a z Apple Watch podczas noszenia maski, wsparcie dual-SIM 5G, nowe emoji itd.

AirPods 3

airpods 3photo by apple

Na początku tego roku, plotki wskazujące AirPods 3 które mogą również zostać zaprezentowane na konferencji wiosennej. Jednak analityk Apple Ming-Chi Kuo powiedział, że masowa produkcja AirPods 3 rozpocznie sie w trzecim kwartale 2021 roku.

Nowy MacBook Pro

Apple pracuje nad odświeżonymi modelami MacBooków Pro o nowej konstrukcji i wielkości miedzy 14- oraz 16-cali. Nowe modele MacBooków Pro będą charakteryzować się smuklejszymi ramkami i konstrukcją z większą liczbą portów, a także mocniejszymi procesorami Silicon Apple.

Apple TV

Apple pracuje nad nową wersją Apple TV 4K, a odświeżenie jest bardzo oczekiwane, ponieważ Apple nie zaktualizował Apple TV od 2017 roku.

apple tvphoto by apple

Plotki sugerują, że nowy Apple TV będzie wyposażony w szybszy procesor, więcej pamięci masowej i nowego pilota, który integruje się z aplikacja Find My. Były pewne plotki, że Apple opracowuje wersję Apple TV skoncentrowaną na grach, która będzie obsługiwać gry na poziomie konsoli, ale nie jest jasne, czy to jest dokładne.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.