Jump to content
mac-forum.pl

Chrome 90 domyślnie wybiera HTTPS i dodaje kodek AV1 do zoptymalizowanych wideokonferencji


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Google wypuściło dziś Chrome 90, wprowadzając automatyczne preferencje dla stron HTTPS w stosunku do protokołu HTTP oraz kilka innych wartych uwagi zmian.

google chrome 90by google

Chrome 90 domyślnie wybiera HTTPS i dodaje kodek AV1

Chrome przekierowuje teraz wszystkie strony internetowe do korzystania z bezpieczniejszego protokołu HTTPS. Protokół HTTPS, szyfrowany przy użyciu TLS (Transport Layer Security), zabezpiecza komunikację w sieci, uwierzytelniając stronę i chroniąc prywatność przesyłanych danych.

Ponadto w Chrome 90 zastosowano kodek AV1 do optymalizacji wideokonferencji za pomocą WebRTC. Nowy kodek powinien poprawić wydajność kompresji i zmniejszyć zużycie pasma przy jednoczesnej poprawie jakości wideo, a także poprawić łączność na połączeniach o niskiej przepustowości. Współdzielenie ekranu ma być również bardziej wydajne w porównaniu z kodekiem VP9.

Gdzie indziej, użytkownicy mogą teraz ukryć Listę Czytelnia bez zagłębiania się we flagi Chrome. Aby to zrobić, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasek zakładek i odznaczyć nową opcję Pokaż listę lektur u dołu.

Tymczasem dla deweloperów Chrome 90 wprowadza obsługę CSS overflow, co powinno pomóc w zapobieganiu przewijania w ramce CSS. Google zmieniło też nazwę API Feature Policy na Permission Policy, które pozwala użytkownikom dostosować zachowanie niektórych API i funkcji internetowych w przeglądarce.

W poprzedniej wersji przeglądarki, Chrome 89 wprowadził funkcję transkrypcji napisów na żywo Google, która wykorzystuje uczenie maszynowe do tworzenia transkrypcji w czasie rzeczywistym dla filmów lub audio odtwarzanych przez przeglądarkę.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.