Jump to content
mac-forum.pl

Android 12 ujawnia powiadomienie o dostępie do schowka w stylu iOS 14


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Android 12

Nowy wyciek z XDA Developer pokazuje, że Google planuje wprowadzić nowe powiadomienie, które użytkownicy zobaczą, gdy aplikacja uzyska dostęp do ich schowka.

Android 12

Android 12 ujawnia powiadomienie o dostępie do schowka w stylu iOS 14

Wraz z iOS 14 firma Apple wprowadziła mały baner u góry iPhone’ów i iPadów, który powiadamia użytkowników, gdy aplikacja uzyskuje dostęp do treści z ich schowka. Powiadomienie o dostępie do schowka było jedną z kilku nowych funkcji zorientowanych na prywatność w „iOS 14”, a teraz Google podąża śladami Apple.

Zgodnie ze zrzutami ekranu dostarczonymi przez XDA Developer, nowa funkcja będzie opcjonalna, w przeciwieństwie do iOS i iPadOS 14. Google mówi, że po włączeniu „Pokaż dostęp do schowka” spowoduje wyświetlenie komunikatu, gdy aplikacje uzyskują dostęp do tekstu, obrazów lub innych treści, skopiowane ”.

Powiadomienie o dostępie do schowka to jedna z kilku funkcji w stylu iOS 14, które pojawią się w następnej wersji Androida, w tym nowe powiadomienia, gdy aplikacje uzyskują dostęp do aparatu i mikrofonu.

Powiadomienie o dostępie do schowka okazało się korzystne dla użytkowników od czasu premiery ‌iOS 14‌ we wrześniu. Po debiucie wielu użytkowników zdało sobie sprawę, że wiele popularnych aplikacji, w tym TikTok i Reddit, potajemnie uzyskuje dostęp do danych ze schowka użytkownika.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.