Jump to content
mac-forum.pl

iPhone 14 z kamerą 48MP, wideo 8K, 6.1 i 6.7 cala, bez iPhone mini


Sabinka
 Share

Recommended Posts

iPhone 14

Apple jeszcze nawet nie zaprezentował iPhone’a 13 (Pro), gdy docierają do nas pierwsze plotki o jego następcy, a tym samym o modelach iPhone’a z 2022 roku. Te mają otrzymać między innymi aparat z 48MP i możliwość nagrywania wideo w 8K.

iPhone 14 z kamerą 48MP, wideo 8K, 6.1 i 6.7 cala

iPhone 14 z kamerą 48MP, wideo 8K, 6.1 i 6.7 cala

Jeszcze przed ogłoszeniem przez Apple modeli iPhone’a z 2021 roku, znany analityk Ming Chi Kuo wypowiada się na temat modeli iPhone’a z 2022 roku. Jeśli wierzyć ocenie analityka, Apple skupi się wyłącznie na 6,1-calowych i 6,7-calowych rozmiarach wyświetlaczy w przyszłym roku. W przyszłym roku nie będzie 5,4-calowego iPhone mini.

Dwa z nich to modele Pro, a trzeci to model Non-Pro. Oznacza to, że może być na przykład iPhone 14, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Oczywiście, urządzenia mogą również przejść przez nazwy iPhone 13S, iPhone 13S Pro i iPhone 13S Pro Max.

Analityk spodziewa się, że modele iPhone’a z 2022 roku otrzymają znaczącą aktualizację aparatu. Na przykład, modele high-end mają być wyposażone w aparat 48MP.

Jeśli chodzi o rozmiar piksela:iPhone 12, iPhone 13 i nowy iPhone 2H22 polegają na 1,7um, 2um i 1,25um odpowiednio. Spodziewamy się, że nowy iPhone 2H22 będzie obsługiwał bezpośrednie wyjście 48MP, jak również jednoczesne wyjście 12MP (cztery komórki łączą wyjście). Z wyjściem 12MP, rozmiar piksela CIS nowego iPhone’a 2H22 wzrasta do około 2,5um, co jest znacznie większe niż iPhone 12, iPhone 13, jak również większe niż istniejące telefony z Androidem i zbliżone do poziomu DSC. Spodziewamy się, że jakość aparatu w nowym iPhonie 2H22 wyniesie fotografię z telefonu komórkowego na nowy poziom.

Ponadto Kuo zakłada, że modele Pro iPhone’a 14 będą zdolne do nagrywania wideo 8K. Ponieważ najlepsza rozdzielczość dla rzeczywistości rozszerzonej i mieszanej to 8K do 16K, 48-megapikselowy aparat w iPhone 14 Pro ma tworzyć filmy i obrazy, które są lepiej dostosowane do urządzeń AR/MR i zapewnić użytkownikom AR/MR lepsze wrażenia.

Analityk ma również jeszcze dalszą perspektywę. Mówi się, że Apple wprowadzi teleobiektyw peryskopowy wraz z Face ID pod wyświetlaczem w 2023 roku. Może to oznaczać, że wcięcie wyświetlacza na froncie zniknie w 2023 roku.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.