Jump to content
mac-forum.pl

iPhone 13 Pro z wyświetlaczem 120 Hz


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Istnieje wiele plotek na temat ulepszeń, które Apple wprowadzi, aby ulepszyć rodzinę iPhone’a 13 w porównaniu z modelami iPhone’a 12. Między innymi mówi się, że Apple – a przynajmniej modele Pro – beda wyposazone w wyświetlacze ProMotion 120 Hz.

iPhone 13 Pro z wyświetlaczem 120 Hzzdjęcie: apple.pl

iPhone 13 Pro z wyświetlaczem 120 Hz

Już w zeszłym roku spekulowano, że Apple zainstaluje wyświetlacz 120 Hz w iPhonie 12 (Pro). Ostatecznie jednak mówi się, że Apple nie zdecydował się na to z kilku powodów. Między innymi powiedziano, że wyświetlacz 120 Hz zbyt mocno wpływa na żywotność baterii urządzeń.

W tym roku jednak iPhone 13 Pro ma taki wyswietlacz posiadac. Digitimes donosi, że dostawcy Apple, Samsung i LG Display, przekształcają część swoich mocy produkcyjnych w produkcję paneli LTPO OLED dla nadchodzącego iPhone’a. Całkowita konwersja produkcji z wyświetlaczy LTPS na LTPO powinna zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku. Nawet jeśli przejście na produkcję LTPO zostanie zakończone w pierwszej połowie roku, moce produkcyjne będą niższe niż wcześniej ze względu na dodatkowe etapy procesu rozwoju.

Oprócz Samsunga i LG Display, Apple chciałby również włączyć chińskiego dostawcę BOE do swojego łańcucha dostaw wyświetlaczy. Po tym, jak początkowo miały wystąpić problemy z jakością w BOE, producent wyświetlaczy zoptymalizował produkcję.

Z raportu serwisu branżowego wynika również, że nowe modele iPhone’a 13 Pro są od 15 do 20 procent bardziej energooszczędne pomimo wyświetlaczy 120 Hz. Wynika to przede wszystkim z nadchodzącego chipa A15.

Apple używa wyświetlacza 120 Hz do iPada Pro od 2017 roku. Tymczasem wielu branżowych ekspertów zgodziło się, że taki wyświetlacz trafi w tym roku do iPhone’a 13 Pro.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.