Jump to content
mac-forum.pl

macOS Big Sur 11.3 beta 6 dostępna


Sabinka
 Share

Recommended Posts

macOS Big Sur 11.3 dla deweloperów w wersji Beta6 zostala udostepniona do celów testowych.

macOS Big Sur 11.3 Beta 3

macOS Big Sur 11.3 beta 6 dostępna

Deweloperzy mogą pobrać macOS Big Sur 11.3 beta za pomocą funkcji Software Update w Preferencjach systemowych po zainstalowaniu odpowiedniego profilu z Apple Developer Center.

macOS Big Sur 11.3 wprowadza więcej opcji dostosowywania Safari, dodając sposób na zmianę układu różnych sekcji na Stronie startowej, takich jak Ulubione, Lista lektur, Sugestie Siri, Raport o ochronie prywatności i inne. Deweloperzy mają też dostęp do nowej integracji umożliwiającej tworzenie funkcji dla Strony startowej.

Uaktualnienie zawiera także optymalizacje dotyczące korzystania z aplikacji iOS na komputerach Mac M1. Podczas uruchamiania aplikacji dla iPhone’a i iPada na komputerach Mac M1 dostępny jest panel preferencji Touch Alternatives, który umożliwia użytkownikom ustawianie poleceń klawiaturowych jako alternatywy dla wprowadzania dotykowego, a ponadto aplikacje dla iPadOS uruchamiają się w większym oknie, jeśli pozwala na to wyświetlacz komputera Mac. Alternatywy dotykowe można włączyć w aplikacjach na iPhone’a lub iPada, klikając nazwę aplikacji na pasku menu, a następnie wybierając opcję Preferencje. Alternatywy dotykowe pozwalają na dostosowanie stuknięć, machnięć i przeciągnięć.

Apple dodał także funkcję „Emulacja kontrolera”, którą można włączyć w aplikacjach na iPhone’a i iPada, aby zmapować przyciski kontrolera gier na klawisze klawiatury i przyciski myszy. Emulacja kontrolera umożliwi precyzyjne sterowanie grami na iPhone’a i iPada, które mają wbudowaną obsługę kontrolera, za pomocą klawiatury i/lub myszy, gdy gry te są odtwarzane na komputerze Mac M1.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.