Jump to content
mac-forum.pl

iOS 14.5 będzie rekalibrować baterie w iPhone 11, aby naprawić błąd kondycji baterii


Sabinka
 Share

Recommended Posts

iOS 14.5 beta, który jest obecnie w fazie testów, wprowadza nowy proces rekalibracji stanu baterii w iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

iOS 14.5 będzie rekalibrować baterie w iPhone 11, aby naprawić błąd kondycji bateriiphoto by apple

rekalibracja stanu baterii w iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max

Jak przedstawiono w dokumencie wsparcia, Apple twierdzi, że aktualizacja ponownie skalibruje maksymalną pojemność baterii i szczytową wydajność w modelach iPhone 11, aby rozwiązać problem niedokładnych szacunków raportowania stanu baterii, które napotkali niektórzy użytkownicy.

Objawy tego błędu obejmują nieoczekiwane zachowanie związane z drenażem baterii lub w niektórych przypadkach zmniejszoną szczytową wydajność. Apple twierdzi, że niedokładne raportowanie stanu baterii nie odzwierciedla problemu z faktycznym stanem baterii.

Po zainstalowaniu aktualizacji, użytkownicy iPhone’a 11 zobaczą komunikat w Ustawieniach > Bateria > Zdrowie baterii o procesie rekalibracji, który według Apple może potrwać kilka tygodni.

Ponowna kalibracja maksymalnej pojemności i gotowości na szczytowy pobór mocy odbywa się podczas regularnych cykli ładowania i proces ten może zająć kilka tygodni. Wyświetlana wartość procentowa maksymalnej pojemności nie zmieni się podczas ponownej kalibracji. Gotowość na szczytowy pobór mocy może zostać uaktualniona, ale w sposób niezauważalny dla większości użytkowników. Jeśli wcześniej wyświetlany był komunikat o obniżonej kondycji baterii, komunikat ten zostanie usunięty po uaktualnieniu systemu do wersji iOS 14.5. 

support.apple

Po zakończeniu ponownej kalibracji zostaną zaktualizowane informacje dotyczące maksymalnej pojemności w procentach oraz szczytowej wydajności. Jeśli ponowna kalibracja wykaże, że stan baterii rzeczywiście uległ znacznemu pogorszeniu, użytkownicy zobaczą komunikat serwisowy dotyczący baterii.

W niektórych przypadkach, rekalibracja może sie nie powieść i zostanie wyświetlony komunikat serwisowy baterii. Apple twierdzi, że w takich przypadkach bezpłatnie wymieni baterie, aby przywrócić pełną wydajność i pojemność.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.