Jump to content
mac-forum.pl

iOS 14.5 dodaje nowe głosy Siri, żeński nie jest już jako głos domyślny


Sabinka
 Share

Recommended Posts

W trakcie dzisiejszego wieczoru Apple udostępniło do pobrania betę 6 systemu iOS 14.5 oraz iPadOS 14.5. Oprócz i tak już dość długiej listy nowości, które przyniesie ze sobą aktualizacja X.5, obecna beta dodaje co najmniej dwie nowości. Z jednej strony, iOS 14.5 zawiera nowy proces do kalibracji baterii iPhone’a 11 (Pro), a Siri nie jest już ustawione domyślnie jako głos żeński.

iOS 14.5photo by apple

Siri w iOS 14.5 żeński nie jest już jako głos domyślny

Zmiany Siri zostały zauważone przez TechCrunch, a strona mówi, że dwa nowe głosy dodadzą więcej różnorodności w dźwięku mowy i wzoru. Apple w oświadczeniu powiedział, że zmiana jest kontynuacją jego zaangażowania w różnorodność i integrację.
Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem dwóch nowych głosów Siri dla osób anglojęzycznych i opcji dla użytkowników Siri, aby wybrać głos, który chcą, gdy skonfigurować swoje urządzenie. Jest to kontynuacja wieloletniego zaangażowania firmy Apple na rzecz różnorodności i integracji oraz produktów i usług zaprojektowanych tak, aby lepiej odzwierciedlały różnorodność świata, w którym żyjemy”.

Nowe głosy, które zostały dodane, wykorzystują nagrania talentów źródłowych przepuszczane przez Neural Engine firmy Apple, dzięki czemu głosy „płyną bardziej organicznie” przez frazy generowane w locie.

Po aktualizacji do iOS 14.5, część „Siri & Search” w aplikacji Ustawienia ma uaktualnioną opcję „Siri Voice”. Etykieta „Akcent” została zmieniona na „Różnorodność” i nie ma już wyboru „Płeć”. Zamiast tego, są teraz cztery „amerykańskie” opcje głosowe do wyboru.

Dzisiejsza beta poprawia również głosy Siri w Irlandii, Rosji i Włoszech, aby dodać Neuralny tekst Apple do mowy, co zwiększa całkowitą liczbę urządzeń korzystających z tej technologii do 38. Siri obsługuje obecnie 25 miliardów zapytań na ponad 500M głosów i obsługuje 21 języków w 36 krajach.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.