Jump to content
mac-forum.pl

Apple A15 chip dla iPhone 13 rozpoczęcie produkcji w maju, 4nm chipy w 2022 roku


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Według nowego raportu z Digitimes, Apple A15 chip rozpocznie produkcję w maju. Harmonogram produkcji linii do iPhone 13 uruchomienie jesienią. A15 chip będzie korzystać z tego samego 5 nanometrowego rozmiar fabrykacji jak A14.

Chociaż rozmiar fabrykacji dla A15 jest niezmieniony w porównaniu do A14, Digitimes powiedzieć, że będzie korzystać z „ulepszonego” procesu produkcyjnego.

A15 chip

A15 chip dla iPhone 13

A14 chip był pierwszym masowo produkowanym chipem wykorzystującym 5 nanometrów.

5 nanometrów to część powodu, dla którego układ M1 w komputerach Mac firmy Apple jest o wiele bardziej wydajny i energooszczędny niż zastępowane przez niego układy Intela, ponieważ Intel miał problemy z utrzymaniem wielkości matryc procesowych. Jego najnowsze procesory są wytwarzane w technologii 10 nanometrów.

Digitimes twierdzi, że firma zamówiła już 4 nanometrowe dostawy TSMC, które rozpoczną produkcję pod koniec 2021 roku. Digitimes spekuluje, że najpierw zostanie to wykorzystane w nowej generacji chipów Mac. Jeśli produkcja jest ramping w późnych 2021, można prawdopodobnie oczekiwać, że pierwsze produkty Apple wyposażone w 4-nm chipy trafić na półki na wiosnę 2022.

Jak A15 będzie pobyt na 5 nanometrów, oznacza to, że wszelkie ulepszenia wydajności / efektywności będzie znaleźć głównie poprzez zmiany architektoniczne dzięki Apple doświadczenie w projektowaniu krzemu.

Ta linia czasu nie jest nietypowe. W rzeczywistości, to wynika z ustalonego trendu korzystania z tego samego rozmiaru procesu przez dwa lata. Apple i TSMC poprowadził branżę z pierwszym masowym konsumentem 7-nanometrowym chipem z A12, a następnie pozostał z 7-nanometrowym dla A13. Podobnie, 10-nanometrowy był używany najpierw w A10X i ponownie w A11.

via 9to5mac

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.