Jump to content
mac-forum.pl

iOS 15 i macOS 12, Apple odwołuje się do niewydanych aktualizacji


Sabinka
 Share

Recommended Posts

iOS 15 i macOS 12

W oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenie przez Apple, WWDC 2021, kod open-source WebKit został niedawno zaktualizowany przez Apple, aby uwzględnić odniesienia do zbliżających się aktualizacji oprogramowania iOS 15 i macOS 12. Kod WebKit zazwyczaj odnosi się do przyszłych wersji jako „TBA”, aby ukryć ich rzeczywiste numery wersji….

9to5Mac był w stanie potwierdzić, że wzmianki o iOS 15 i macOS 12 zostały dodane do repozytorium open-source WebKit w zeszłym miesiącu. Została ona dodana wraz z komunikatem commit „Update WKWebView getUserMedia delegate to latest proposal,” przez pracownika Apple, który pracuje nad technologią WebKit.

iOS 15Photo by 9to5mac

iOS 15 i macOS 12 w kodzie WebKit

Niestety, ta wzmianka o WebKit nie potwierdza niczego na temat tego, czego można się spodziewać po tegorocznych aktualizacjach iOS i macOS. To może, jednak, sugerują Apple prawdopodobne plany nazewnictwa dla iOS i macOS aktualizacji pochodzących na WWDC tego lata.

Podczas gdy nazwy marketingowe przyszłych systemów operacyjnych Apple niekoniecznie odzwierciedlają to, co jest używane w kodzie, są to pierwsze wzmianki o macOS 12.0 i iOS 15.0 pochodzące od Apple. Jak pisaliśmy wcześniej, kod WebKit zazwyczaj nazywa przyszłe wersje jako „TBA”, aby ukryć ich rzeczywiste numery wersji.

Nazewnictwo macOS jest szczególnie godne uwagi w tym roku, ponieważ Apple przeskoczył z macOS 10.15 Catalina do macOS 11 Big Sur. Oznaczało to znaczącą zmianę w konwencji nazewnictwa macOS po raz pierwszy od wprowadzenia Mac OS X w 2000 roku.

Po wprowadzeniu macOS 11 Big Sur wiele osób spekulowało, czy Apple będzie cyklicznie wydawać wersje 11.0 punktów dla corocznych aktualizacji, tak jak to miało miejsce w przypadku Mac OS X. Zamiast tego Apple wydało macOS 11.1 jako mniejszą aktualizację, wskazując, że macOS przejdzie na styl nazewnictwa aktualizacji podobny do iOS dla corocznych wydań.

Apple nie ogłosił jeszcze żadnych szczegółów na temat WWDC 2021, co jest zmianą w stosunku do poprzednich lat. Jak szczegółowo wcześniej w tym miesiącu, tutaj są daty, na których Apple ogłosił plany WWDC dla ostatnich pięciu lat:

  • 2016: 18 kwietnia
  • 2017: 16 lutego
  • 2018: 13 marca
  • 2019: 14 marca
  • 2020: 13 marca

WWDC 2021 prawdopodobnie będzie w tym roku wydarzeniem wirtualnym z powodu pandemii COVID-19. Spodziewamy się, że wydarzenie będzie obejmować iOS 15, macOS 12, watchOS 8 i wiele więcej.

via 9to5mac

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.