Jump to content
mac-forum.pl

H&M usunięty z Apple Maps i innych platform w Chinach


Sabinka
 Share

Recommended Posts

H&M został usunięty z aplikacji nawigacyjnych takich jak Apple Maps i innych platform w Chinach z powodu decyzji o zaprzestaniu zaopatrywania się w materiały z regionu Xinjiang.

H&M usunięty z Apple MapsPhoto by Wang Gang/VCG via Getty Images)

H&M usunięty z Apple Maps i innych platform w Chinach

Chociaż detalista odzieżowy ma ponad 400 lokalizacji w Chinach, każda z nich została usunięta z aplikacji do mapowania, ride-hailing i e-commerce w Chinach, doniósł w piątek The Wall Street Journal. Poszukiwania H&M na iPhonie nie przyniosły żadnych rezultatów na Apple Maps i chińskiej platformie Baidu.

Usunięcie H&M z chińskich platform pojawia się w obliczu kontrowersji związanych z decyzją firmy o zaprzestaniu pozyskiwania bawełny z regionu Xinjiang. H&M powoływał się na zarzuty, że chiński rząd wykorzystuje w tym regionie przymusową pracę.

Według Associated Press, ponad 1 milion osób w Xinjiang – głównie z muzułmańskiej grupy etnicznej Ujgurów – zostało zamkniętych w obozach pracy.

Na początku tygodnia administracja Bidena ogłosiła sankcje wobec Chin z powodu, jak to nazwano, ciągłego łamania praw człowieka wobec mniejszości ujgurskiej w Xinjiang i innych miejscach. W odpowiedzi, chińskie państwowe media i instytucje rządowe zaczęły nawoływać do bojkotu zachodnich marek, w tym H&M, Adidas i Nike.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.