Jump to content
mac-forum.pl

HomePod Mini zawiera czujnik temperatury i wilgotności


Sabinka
 Share

Recommended Posts

HomePod Mini zawiera czujnik temperatury i wilgotności

HomePod mini zawiera ukryty czujnik, który mierzy temperaturę i wilgotność, potencjalnie zapewniając środki do zasilania nadchodzących funkcji, które mogą pojawić się w przyszłej aktualizacji oprogramowania, według Bloomberga .

Czujnik wilgotności i temperatury z HomePod miniCzujnik wilgotności i temperatury z HomePod mini 
Źródło: iFixit

Raport  Blomberg:

Firma omówiła wewnętrznie użycie czujnika do określenia temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, dzięki czemu termostaty połączone z Internetem mogą regulować różne części domu w oparciu o bieżące warunki, według osób zaznajomionych z sytuacją. Sprzęt może również pozwolić „HomePod mini” na automatyczne wyzwalanie innych działań, na przykład włączanie lub wyłączanie wentylatora, w zależności od temperatury.

Istnienie czujnika zostało potwierdzone przez iFixit po zapytaniu Bloomberga i ma wymiary 1,5 x 1,5 mm. Element jest schowany w dolnej krawędzi plastikowej obudowy HomePod mini, w pobliżu kabla zasilającego.

Czujnik został wyprodukowany przez firmę Texas Instruments, która nazywa go „cyfrowym czujnikiem wilgotności i temperatury HDC2010”, według TechInsights, firmy analizującej elementy wewnątrz elektroniki.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple włączył nieaktywny składnik do produktu, a następnie aktywował go później za pomocą oprogramowania. Jak zauważa Bloomberg , iPod touch z 2008 roku miał chip Bluetooth, ale obsługa łączności Bluetooth została włączona w następnym roku za pośrednictwem oprogramowania.

Jeśli Apple zdecyduje się włączyć czujnik w HomePod mini, może utorować drogę do bardziej zintegrowanej strategii inteligentnego domu dla HomeKit , która kontroluje termostaty, światła, zamki, wtyczki i inne urządzenia w domu.

Jak zauważono w raporcie, może to również pomóc firmie Apple konkurować z podobnymi funkcjami, które już oferują konkurenci. Na przykład. Najnowsze głośniki Echo firmy Amazon zawierają czujniki temperatury, podczas gdy Google sprzedaje czujniki pod marką Nest, które można umieszczać w domach i łączyć z termostatami, aby regulować temperaturę w każdym pomieszczeniu.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.