Jump to content
mac-forum.pl

Samsung rozpocznie produkcję wyświetlaczy 120Hz LTPO-OLED w pierwszej połowie 2021


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Samsung planuje rozpocząć produkcję wyświetlaczy OLED z cienkowarstwowych tranzystorów z tlenku polikrystalicznego (LTPO) (TFT) dla Apple począwszy od pierwszej połowy 2021 r., Zgodnie z nową notatką firmy badawczej UBI Research udostępnioną przez The Elec .

samsung 120Hz LTPO-OLED

Samsung rozpocznie produkcję wyświetlaczy LTPO OLED

Samsung planuje przekształcić swoją obecną produkcję wyświetlaczy TFT OLED z niskotemperaturowego krzemu polikrystalicznego (LTPS) dla nowej technologii, ponieważ Apple przygotowuje się do wprowadzenia LTPO do  iPhone’a 13 .

Wyświetlacze LTPO zużywają mniej energii niż standardowe wyświetlacze OLED i umożliwią Apple wdrożenie częstotliwości odświeżania 120 Hz, o których mówi się, że beda w ofercie ‌iPhone 13‌.

Elec twierdzi, że Apple użyje paneli LTPO TFT OLED do wyższych modeli iPhone’ów , które zostaną wprowadzone na rynek w 2021 roku, które zostaną dostarczone przez Samsunga. LG Display będzie dostarczać standardowe panele LTPS TFT OLED do modeli z niższej półki.

Jest to zgodne z plotkami, które sugerują, że Apple iPhone 13 Pro i Pro Max z wyższej półki będą miały szybsze częstotliwości odświeżania 120 Hz, umożliwiając technologię ProMotion podobną do iPada Pro.

Krążyły plotki, ktore sugerowaly że częstotliwości odświeżania 120 Hz można wprowadzić w modelach iPhone’a z 2020 roku, ale analityk ekranów Ross Young powiedział, że Apple nie będzie w stanie wprowadzić tej funkcji, dopóki nie będzie w stanie używać wyświetlaczy LTPO, aby umożliwić zmienną częstotliwość odświeżania, a jednocześnie zachowanie żywotności baterii.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.