Jump to content
mac-forum.pl

macOS Big Sur 11.3 obejmuje emulację kontrolera gier dla aplikacji na iPhone’a / iPada na Macach M1


Sabinka
 Share

Recommended Posts

W trakcie wersji beta systemu macOS Big Sur 11.3 Apple udoskonalał i ulepszał sposób, w jaki aplikacje na iPada i iPhone’a działają na M1 Macach. W najnowszej wersji beta firma Apple dodała emulację kontrolera gier dla urządzeń M1, dzięki czemu klawiatura lub kombinacja klawiatury i myszy działają jako kontroler gier.

macOS Big Sur 11.3 obejmuje emulację kontrolera gier dla aplikacji na iPhone'a / iPada na M1 Macach

macOS Big Sur 11.3 obejmuje emulację kontrolera gier dla aplikacji na iPhone’a / iPada na Macach M1

Nowa funkcja kontrolera gier została odkryta przez współpracownika MacRumors, Steve’a Mosera . Podczas uruchamiania aplikacji na iPhonie lub iPadzie po otwarciu preferencji pojawia się interfejs Alternatywy dotykowe i Sterowanie grą, które można wykorzystać, aby aplikacje na iPhone’a i iPada działające dotykowo działały lepiej z elementami sterującymi na Macu.

Po włączeniu emulacji kontrolera popularne przyciski kontrolera gier są przypisane do klawiszy klawiatury i przycisków myszy. Na przykład X jest mapowany na Q, drążek kierunkowy jest mapowany na WASD, a Y jest mapowany na E. Dostęp do L1 i L2 można uzyskać, naciskając odpowiednio Tab i Shift, a spacja to przycisk A.

Emulacja kontrolera umożliwia precyzyjne sterowanie grami na iPhonie i iPadzie, które mają wbudowaną obsługę kontrolera, za pomocą klawiatury i / lub myszy, gdy gra się w te gry na komputerze Mac M1. Ta funkcja jest przeznaczona dla tych, którzy nie mają kontrolera gier, ponieważ ci, którzy to robią, mogą po prostu podłączyć kontroler do gry.

Wersja beta systemu macOS 11.3 Big Sur zawiera również wspomniany panel Touch Alternatives do mapowania funkcji dotykowych, takich jak stukanie, przesuwanie, przeciąganie i pochylanie do klawiszy klawiatury, a także funkcję powiększania okien aplikacji iPhone i iPad.

Emulacja kontrolera i alternatywy dotykowe działają niezależnie od siebie, a jednocześnie można włączyć tylko jedną z tych funkcji.

Jeśli chodzi o obsługę kontrolerów gier, wiele obecnych kontrolerów Sony i Microsoft jest kompatybilnych z komputerami Mac M1, a wersja beta dodaje obsługę najnowszych kontrolerów PlayStation 5 i Xbox One X.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.