Jump to content
mac-forum.pl

Szybkość iPhone 12 w 5G w tyle za konkurencją


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Szybkość iPhone 12 w 5G w tyle za konkurencją

Nowy raport Opensignal przedstawia przybliżony obraz tego, jak wydajność 5G telefonu iPhone 12 porównuje się ze smartfonami z Androidem w USA. Większość z 25 najszybszych smartfonów 5G została wyprodukowana przez firmę Samsung. Podczas gdy iPhone 12 odnotował 2,3-krotny wzrost prędkości 5G w porównaniu z iPhone’ami 4G, najszybszy iPhone 5G firmy Apple znajdował się na dolnym końcu pola.

iphone 12 5g

Opensignal opublikował nowy raport na temat wydajności 5G w USA w podziale na modele smartfonów, z nowym Galaxy S21 5G firmy Samsung zajmującym pierwsze miejsce ze średnią prędkością pobierania 56 Mbit / s. Według Opensignal, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max były znacznie wolniejsze przy 36,9 Mbit / si 36,2 Mbit / s. IPhone 12 i iPhone 12 mini osiągały odpowiednio prędkości 29,6 Mbit / si 32,9 Mbit / s.

Nawet jeśli iPhone pozostaje w tyle za testowanymi smartfonami 5G z Androidem w teście szybkości 5G, to Opensignal potwierdza, że ​​premiera 5G Apple’a to zdecydowanie istotna poprawa. Firma analityczna podkreśla, że ​​Apple dogonił generację 4G. Opensignal wyjaśnia, że ​​poprzednie iPhone’y również pozostawały w tyle za smartfonami z Androidem, jeśli chodzi o prędkości 4G. Jednak wraz z przejściem z Intela do Qualcomm, Apple był w stanie zrobić większy skok z 4G do 5G niż w przypadku konkurencji.

Przyczyną wciąż dużej odległości może być doświadczenie. Większość producentów Androida jest już w drugiej lub trzeciej generacji modeli 5G, co oznacza większe doświadczenie w optymalizacji anteny i przetwarzania sygnału. Apple korzysta również z modemu Qualcomm X55. Niektórzy konkurenci już polegają na następnych chipach

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.