Jump to content
mac-forum.pl

OLED iPad Air i Mini-LED MacBook Air pojawią się w 2022 roku


Sabinka
 Share

Recommended Posts

OLED iPad Air i Mini-LED MacBook Air w przyszłym roku

OLED iPad Air i Mini-LED MacBook Air w 2022 roku

Plotki sugerują, że Apple wkrótce wypuści nowego iPada Pro z wyświetlaczem Mini-LED, ale firma planuje również wprowadzić tę technologię na inne urządzenia w przyszłości. W notatce badawczej uzyskanej przez 9to5Mac, niezawodny analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że wyświetlacze Mini-LED będą używane w MacBooku Air do 2022 r., A iPad Air 2022 będzie miał wyświetlacz OLED.

ipad

Kuo zwraca uwagę, że chociaż Apple zastosuje teraz wyświetlacze Mini-LED dla nowego iPada Pro, inne modele iPada przejdą na wyświetlacze OLED, począwszy od iPada Air w przyszłym roku. Panele mini-LED oferują te same korzyści co OLED, takie jak głębsza czerń – ponieważ podświetlenie opiera się na kilku małych diodach LED.

Ponieważ jednak Mini-LED jest droższą technologią, Apple planuje wprowadzić OLED do tańszych iPadów, w tym iPada Air i iPada klasy podstawowej. W przeciwieństwie do iPhone’a, w którym Apple musiał zastosować niestandardowy panel OLED składany u dołu, wyświetlacze OLED, które firma zastosuje w iPadzie, są płaskie. Oznacza to, że koszt nowych paneli będzie zbliżony do tego, co Apple obecnie płaci za każdy panel LCD używany w iPadzie Air.

Według analityka, Apple nie planuje wprowadzenia OLED na swoje urządzenia produktywne z powodu problemów z wypaleniem, które mogą być bardziej zauważalne przez użytkowników, którzy pracują z tym samym oprogramowaniem przez wiele godzin. Kuo twierdzi, że MacBook Air otrzyma również wyświetlacz Mini-LED do 2022 r., Co również przyspieszy przyjęcie tej technologii.

Wcześniej powiedział, że Apple pracuje również nad nowym przeprojektowanym MacBookiem Pro z Mini-LED, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku. Bloomberg poinformował dziś, że w kwietniu pojawi się iPad Pro nowej generacji z Mini-LED, ale tylko większy model 12,9-calowy otrzyma nowy panel.

via 9to5mac

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.