Jump to content
mac-forum.pl

Niektóre modele iPhone 11 i iPhone 12 tracą kolor na aluminiowej obudowie


Sabinka
 Share

Recommended Posts

iPhone 11 i iPhone 12 tracą kolor

Według nowego raportu Svetapple.sk, który zawiera zdjęcia modelu PRODUCT (RED) ‌iPhone 12‌, który został zauważalnie wypłukany z koloru, niektóre modele iPhone’a 12 tracą kolor z aluminiowej obudowy.

iPhone 11 i iPhone 12 tracą kolorzdjecie: svetapple.sk

Blaknięcie koloru na aluminiowej obudowie iPhone’a 12

Bok ‌iPhone 12‌ w pobliżu przycisku wlaczania, wyblakł do pomarańczowego odcienia, a czerwony kolor zniknął wyraźnie.

Svetapple.sk mówi, że iPhone był używany w przezroczystej obudowie, więc tarcie dłoni nie było czynnikiem, chociaż nie jest jasne, czy sama obudowa mogła spowodować problem.

Pojawiły się podobne doniesienia o zanikaniu od użytkowników iPhone’a 11 i iPhone’a SE 2. Na przykład czytnik MacRumors t101 udostępnił zdjęcia iPhone’a 11 z dramatyczną utratą koloru na krawędziach. Ten model iPhone’a również był w przezroczystej obudowie. Podczas gdy wiele raportów dotyczyło czerwonych modeli iPhone’a, zanikanie było obserwowane rzadziej w przypadku modeli iPhone 11 w różnych kolorach.

Niektórzy czytelnicy MacRumors spekulowali, że blaknięcie kolorów jest spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV umożliwioną przez przezroczystą obudowę, ale problem prawdopodobnie byłby bardziej rozpowszechniony, gdyby był to problem z ekspozycją na promieniowanie UV. Pojawiły się również spekulacje, że problem może być spowodowany reakcją chemiczną ze sprawą, ale nie ma jasnego wyjaśnienia.

Istnieje ograniczona liczba raportów dotyczących blaknięcia kolorów, ale wydaje się, że jest to problem, który utrzymuje się od lat, ponieważ pojawiają się również skargi na iPhone’a XR. Oprócz zdjęć iPhone 12 udostępnionych przez Svetapple.sk, nie widzieliśmy podobnych raportów o utracie kolorów na innych urządzeniach iPhone 12 i może to być wada produkcyjna.

Apple prawdopodobnie uważa blaknięcie kolorów za problem kosmetyczny, więc nie wiadomo, czy urządzenia z powodu utraty kolorów, zostaną wymienione.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.