Jump to content
mac-forum.pl

Apple pozwala w Rosji na preinstalowanie aplikacji


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Apple pozwala w Rosji na preinstalowanie aplikacji na iPhone’ach

Apple, począwszy od przyszłego miesiąca, pozwoli rosyjskiemu rządowi do preinstalowania w przyszłości aplikacji na iPhone’ach, iPadach, a być może innych urządzeń, takich jak komputery Mac.

apple iphone

Zgodnie z nowym prawem rosyjskim, użytkownicy Apple zobaczą okno dialogowe na wstępnej konfiguracji nowych urządzeń, które funkcje przeglądarek internetowych, antywirus, komunikator, klientów poczty e-mail, i więcej, aby być zainstalowane domyślnie. Lista aplikacji jest dostarczana przez rząd.

Wszystkie aplikacje z listy są wstępnie wybrane do zainstalowania w ramach konfiguracji, jednak użytkownicy są w stanie odznaczyć aplikacje indywidualnie, jeśli nie chcą ich.

Te preinstalowane aplikacje będą również usuwalne po zakończeniu konfiguracji, tak jak każda inna aplikacja firm trzecich, która jest pobierana z App Store. Istnienie tych ekranów w iOS zostały znalezione przez 9to5Mac z w listopadzie ubieglego roku.

Niemniej jednak, jest to oczywiście duża rzecz dla Apple, aby na to pozwolić. To stoi w przeciwieństwie do rynku Android, gdzie jest to normą dla telefonów.

Przepisy wchodzą w życie od 1 kwietnia 2021 roku. Apple wcześniej zagroził opuszczenia rosyjskiego rynku, jeśli prawo wejdzie w życie, ale wyraźnie pozostało tylko na pogróżkach.

via 9to5mac

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.