Jump to content
mac-forum.pl

Instagram wprowadza ograniczenia w wysyłaniu wiadomości, aby chronić młodych użytkowników


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Instagram wprowadza nowe zasady ograniczające interakcje między nastolatkami i dorosłymi, aby uczynić swoją platformę bezpieczniejszą dla młodych użytkowników. Aplikacja zakazała dorosłym bezpośredniego wysyłania wiadomości do nastolatków, którzy ich nie śledzą i wprowadza „podpowiedzi bezpieczeństwa”, które będą wyświetlane nastolatkom,przed wysyłaniem wiadomości do dorosłych, którzy „wykazują potencjalnie podejrzane zachowanie”.

Instagram wprowadza ograniczenia w wysyłaniu wiadomości, aby chronić młodych użytkowników

Podpowiedzi bezpieczeństwa dadzą nastoletnim użytkownikom możliwość zgłoszenia lub zablokowania dorosłych, którzy wysyłają do nich wiadomości. Podpowiedzi będą przypominać młodym użytkownikom, aby nie czuli się pod presją odpowiadania na wiadomości i aby „byli ostrożni w dzieleniu się zdjęciami, filmami lub informacjami z kimś, kogo nie znasz”.

instagram

Powiadomienia będą się pojawiać, gdy systemy moderacji Instagrama zauważą podejrzane zachowania dorosłych użytkowników. Firma nie dzieli się szczegółami na temat tego, jak te systemy działają, ale mówi, że takie podejrzane zachowanie może obejmować wysyłanie „dużej ilości próśb o znajomych lub wiadomości do osób poniżej 18 roku życia.” Facebook-owned Instagram mówi, że funkcja ta będzie dostępna w niektórych krajach w tym miesiącu (nie określił, które) i dostępne na całym świecie „wkrótce.”

Nowe podpowiedzi bezpieczeństwa pojawią się, gdy nastolatki wysyłają wiadomości do dorosłych, którzy wykazali „podejrzane zachowanie”.

instagramzdjecie: instagram


Instagram mówi również, że opracowuje nową „sztuczną inteligencję i technologię uczenia maszynowego”, aby spróbować wykryć czyjś wiek, gdy rejestruje się na konto. Oficjalnie, aplikacja wymaga, aby użytkownicy byli w wieku 13 lat i powyżej, ale łatwo jest kłamać na temat swojego wieku. Firma powiedziała, że chce zrobić „więcej, aby powstrzymać to przed działaniem”, ale nie zagłębiała się w żadne szczegóły na temat tego, jak nowe systemy uczenia maszynowego mogą pomóc w tym problemie.

Nowi nastoletni użytkownicy, którzy zarejestrują się na Instagramie, będą teraz również zachęcani do uczynienia swojego profilu prywatnym. Jeśli mimo wszystko zdecydują się na utworzenie konta publicznego, Instagram wyśle im później powiadomienie „podkreślające korzyści płynące z konta prywatnego i przypominające o sprawdzeniu ustawień.”

via TheVerge

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.