Jump to content
mac-forum.pl

Nowa aktualizacja oprogramowania AirPods Max naprawia problemy z rozładowywaniem się baterii podczas korzystania z etui Smart Case


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Aktualizacja oprogramowania AirPods Max naprawia problemy z rozładowywaniem się baterii

AirPods Max trafił do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku, sporadyczne raporty mowily, że słuchawki doświadczają nadmiernie wysokie zużycie baterii w Smart Case. Niedawno wydana aktualizacja oprogramowania sprzętowego rozwiązuje ten problem.

aktualizacja oprogramowania AirPods Maxairpods max

Kilka dni temu Apple udostępniło aktualizację firmware’u 3C39 dla słuchawek AirPods Max. Ponieważ Apple nie opublikował żadnych informacji o wydaniu aktualizacji, nie było już spekulacji na temat tego, jakie błędy nowy firmware będzie w stanie naprawić. Użytkownicy liczyli między innymi na to, że Apple zajmie się problemem z baterią związanym z Smart Case.

Deweloper Guilherme Rambo przetestował zużycie baterii przez AirPods Max przed i po aktualizacji oprogramowania sprzętowego, aby określić, ile baterii jest tracone, gdy AirPods Max są w Smart Case.

Polegało to na mierzeniu zużycia baterii w półgodzinnych odstępach czasu. Wbudowane wykresy, które Rambo opublikował za pośrednictwem Twittera, pokazują, że AirPods Max tracą żywotność baterii znacznie szybciej w Smart Case przed aktualizacją firmware.

W dokumencie wsparcia firma Apple stwierdza

  • Jeśli zdejmiesz słuchawki AirPods Max z głowy i pozostawisz je bez ruchu przez 5 minut, przełączą się w tryb niskiego zużycia energii w celu oszczędzania baterii. Po 72 godzinach bez ruchu poza etui Smart Case słuchawki AirPods Max przełączą się w tryb niższego zużycia energii, w którym zostaje wyłączona łączność Bluetooth i aplikacja Lokalizator w celu dalszego oszczędzania baterii. 
  • Jeśli włożysz nieużywane słuchawki AirPods Max do etui Smart Case, natychmiast przełączą się w tryb niskiego zużycia energii w celu oszczędzania baterii. Po 18 godzinach w etui Smart Case słuchawki AirPods Max przełączą się w tryb bardzo niskiego zużycia energii, w którym zostaje wyłączona łączność Bluetooth i aplikacja Lokalizator oraz maksymalizowany jest czas pracy na baterii.

Najwyraźniej aktualizacja firmware naprawia jeden lub dwa niespójności w zachowaniu AirPods Max, gdy sparowany jest ze Smart Case.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.