Jump to content
mac-forum.pl

Photoshop działa o 50 procent szybciej na Apple Silicon niż na MacBookach z procesorem Intel


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Photoshop działa o 50 procent szybciej na Apple Silicon niż na MacBookach z procesorem Intel

W tym tygodniu Adobe zaktualizował swojego Photoshopa z oficjalnym wsparciem dla Apple Silicon, dając klientom natywne wsparcie na najnowszych komputerach Mac z procesorem Apple M1. W wywiadzie dla Computerworld, menedżer produktu Photoshop Mark Dahm podkreślił oficjalne wsparcie Apple Silicon, mówiąc, że Photoshop działa 50 procent szybciej na MacBooku M1 niż na poprzednim systemie opartym na chipie Intela.

apple_silicon_macsapple

Firma Adobe chciała mieć pewność, że wydajność programu Photoshop na komputerach Mac z procesorem M1 będzie co najmniej taka sama jak na komputerach z procesorami Intela. Wieloletnie doświadczenie firmy było tutaj bardzo pomocne, jak wyjaśnił Dahm w wywiadzie.

Apple zachęca wszystkich deweloperów do kodowania lub rekompilacji swoich aplikacji z oficjalnym wsparciem dla Apple Silicon. Menedżer produktu w programie Photoshop pochwalił „znaczące inwestycje firmy Apple w narzędzia dla programistów”, dodając, że tworzenie oprogramowania dla komputerów Mac M1 jest „bezproblemowe”.

Dopóki aplikacje nie zostaną zaktualizowane, będą działać na układach M1 z wykorzystaniem technologii Rosetta 2 firmy Apple, która tłumaczy oprogramowanie x86 dla komputerów Mac M1. Dahm powiedział, że Photoshop działał wystarczająco dobrze z Rosettą, w niektórych przypadkach nawet szybciej niż natywnie na komputerach Mac z procesorem Intel:

Na szczęście tryb Rosetta Mode umożliwił niezawodne i szybkie działanie Photoshopa na urządzeniach M1 już od pierwszego dnia, bez konieczności wprowadzania istotnych zmian w bazie kodu. Wiele funkcji działało równie szybko lub nawet szybciej niż na poprzednich systemach, więc wcześniejsze problemy z wydajnością zostały rozwiązane w sposób całkiem zadowalający.

Jak zapewnia Dahm, Adobe z niecierpliwością czeka na „jeszcze większe zwiększenie wydajności i ożywienie magii Photoshopa” dzięki przyszłym układom Apple-Sillicon. Dahm podkreślił, że ciągła ewolucja platformy Apple Silicon umożliwia firmie Adobe ciągłe udoskonalanie programu Photoshop w celu uzyskania maksymalnej wydajności bez konieczności korzystania z programu Rosetta.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.