Jump to content
mac-forum.pl

macOS Big Sur 11.2.1 naprawia lukę sudo


Sabinka
 Share

Recommended Posts

W zeszłym tygodniu poinformowaliśmy Cię o luce w zabezpieczeniach w systemie macOS Big Sur, która w zasadzie umożliwia atakującym dostęp do roota. Apple rozwiązuje ten problem bezpieczeństwa sudo za pomocą właśnie wydanej aktualizacji do systemu macOS Big Sur 11.2.1. Ponadto firma Apple wydała „Aktualizacje uzupełniające” dla systemów macOS Catalina 10.15.7 i macOS Mojave 10.14.6, które również rozwiązują lukę w zabezpieczeniach.

macOS Big Sur 11.2.1 naprawia lukę

Luka, która stała się znana niedawno w tym tygodniu, zidentyfikowana przez Qualys Security Team jako „CVE-2021-3156”, dotyczy sudo, programu umożliwiającego użytkownikom wydawanie poleceń z prawami bezpieczeństwa innego użytkownika, np. B. administrator.

Błąd wywołuje „Heap Overflow” w sudo, które zmienia uprawnienia bieżącego użytkownika w taki sposób, że możliwy jest dostęp z poziomu roota. Może to dać atakującemu dostęp do całego systemu. Musiałoby to najpierw uzyskać niskopoziomowy dostęp do systemu, aby móc wykorzystać błąd, np. B. poprzez infiltrowane złośliwe oprogramowanie.

Dokumentem wsparcia #HT212177 firma Apple potwierdza, że ​​producent naprawił lukę sudo wraz z aktualizacją do macOS Big Sur 11.2.1, aktualizując sudo do wersji 1.9.5p2. Naprawiono również dwie inne luki w zabezpieczeniach sterownika grafiki Intel. Informacje o wydaniu dla macOS Big Sur 11.2.1 pokazują również, że problem z ładowaniem w połączeniu ze starszym MacBookiem Pro został wyeliminowany.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.