Jump to content
mac-forum.pl

Apple blokuje użytkownikom M1 Mac możliwość ładowania z boku aplikacji iPhone’a i iPada


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Apple wdraża nową metodę, aby uniemożliwić użytkownikom ładowanie nieobsługiwanych aplikacji iOS na M1 Mac, która została faktycznie włączona przez pewien czas ze zmianą po stronie serwera, a następnie chwilę później odwrócona. Po wydaniu macOS Big Sur 11.2 w zeszłym tygodniu, Apple wydaje się oficjalnie blokować proces ładowania bocznego aplikacji iOS na M1 Mac.

apple9to5mac

M1 Mac bez możliwość ładowania aplikacji iPhone’a i iPada z boku

Ponieważ chip M1 jest oparty na tej samej architekturze ARM, co chipy iPhone’a i iPada, Apple umożliwił programistom oferowanie swoich aplikacji na iOS w Mac App Store. Jednak kilku programistów zdecydowało się nie oferować swoich aplikacji na iOS użytkownikom M1 Mac.

Dzięki narzędziom takim jak iMazing można było pobrać pliki IPA aplikacji iOS zakupionych w App Store, a następnie zainstalować je ręcznie na M1 Macach, co pozwoliło użytkownikom uruchamiać aplikacje takie jak Facebook, Instagram, YouTube, a nawet Netflix na System operacyjny Mac. Niestety wydaje się, że to denerwowało niektórych programistów, co spowodowało, że Apple zablokowało ten proces na stałe.

Blog 9to5Mac próbował ładować z boku różne aplikacje iOS na M1 Macach z systemem macOS Big Sur 11.2 i macOS Big Sur 11.3 beta, ale nie mogl ich zainstalować. Jak informowaliśmy, jest to zmiana po stronie serwera związana z interfejsami API, które zarządzają zabezpieczeniami DRM (Digital Rights Management) systemu operacyjnego.

macOS wyświetla teraz komunikat informujący, że aplikacja nie jest przeznaczona do uruchamiania na komputerze Mac.

via 9to5mac

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.