Jump to content
mac-forum.pl

Apple Maps w iOS 14.5 z możliwością zgłaszania wypadków i zagrożeń


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Apple Maps w iOS 14.5 z nową funkcja w wersji beta, dzięki której możesz informować się o wypadkach, fotoradarach i innych zagrożeniach oraz je zgłaszać. Apple zwiększyła w szczególności liczbę danych dotyczących lokalnego transportu publicznego, a zwłaszcza widoków map. Jednak ta funkcja nie jest jeszcze obsługiwana w Polsce i chyba nawet nie w Europie. Najwyraźniej najpierw pierwszo rzednie jest USA.

Jedną z najpopularniejszych funkcji aplikacji nawigacyjnych, takich jak Waze, jest możliwość zgłaszania wypadków, zagrożeń i fotoradarów, aby ostrzec innych kierowców, którzy są na tej samej trasie lub w tym samym obszarze. Jest to przydatna funkcja, która może pomóc innym kierowcom w znalezieniu lepszej trasy w zależności od wpływu, na jaki będzie miał wypadek lub zagrożenie drogowe.

apple maps

Apple Maps w iOS 14.5 z możliwością zgłaszania wypadków i zagrożeń

Funkcja jest teraz w drodze do Apple Maps. Wersja beta iOS 14.5 pokazuje możliwość zgłaszania niebezpiecznych miejsc innym użytkownikom Apple Maps. Aby to zrobić, przesuń palcem w górę w widoku nawigacji. Teraz trzy przyciski (kontrola wypadków, zagrożeń i prędkości) dają możliwość zgłoszenia jednego z zagrożeń. Jak donosi MacRumors, raport można również wykonać za pośrednictwem Siri lub CarPlay. Na przykład możesz po prostu powiedzieć „Hej, Siri, przed Tobą wypadek”, aby zglosic wypadek.

Uważa się, że jest podobny do funkcji raportowania opartej na crowdsourcingu, z której korzystają już usługi takie jak Waze. Takie systemy opierają się na wielu komunikatach i agregacji po stronie serwera.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.