Jump to content
mac-forum.pl

iOS 14.5 z wyborem domyślnej usługi strumieniowania muzyki


Sabinka
 Share

Recommended Posts

iOS 14.5 z możliwościa ustawienia Spotify jako domyślnego odtwarzacza muzyki dla poleceń Siri. Wcześniej było to dostępne tylko na HomePods.

Gdy po raz pierwszy poprosisz ‌Siri‌ o odtworzenie utworu w iOS 14.5, masz możliwość wyboru z listy zainstalowanych aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki innych firm, oprócz Apple Music.

iOS 14.5 z wyborem domyślnej usługi strumieniowania muzyki


Po wybraniu aplikacji ‌Siri‌ domyślnie uruchamia usługę, gdy zostanie poproszony o odtworzenie utworu. Na przykład, jeśli wybierzesz Spotify i powiesz „Hej ‌Siri‌, zagraj Moonlight Drive by The Doors”, nie musisz już określać „… w Spotify”, aby uniemożliwić mu odtwarzanie utworu w Apple Music.

„Właśnie powiedziałem Siri, żeby zagrał piosenkę i zaczęło się to na Spotify bez dalszych pytań. Mam odinstalowaną usługę Apple Music ”.

„Nie mam zainstalowanej aplikacji muzycznej i po prostu poprosiłem o pozwolenie na dostęp do YouTube Music. Następnie każde żądanie jest wysyłane bezpośrednio do YTM. ”

„Poprosiłem Siri, aby zagrał artystę bez określania Spotify i powiedział mi, że będzie potrzebował dostępu do mojego konta Spotify i zapytałem, czy zezwolę na dostęp. Odpowiedziałem tak i piosenka zagrała. Teraz każde polecenie kontroluje Spotify, nawet jeśli nie zostało wspomniane. Świetny ruch ”.

„Działa nawet, gdy poproszę go o odtworzenie moich ulubionych piosenek i po prostu trafia prosto do Spotify, aby odtworzyć tę playlistę, całkiem fajnie”.

Apple poczynił ostatnio szereg posunięć mających na celu powstrzymanie działań antymonopolowych. W zeszłym roku iOS 14 pozwolił użytkownikom zmienić domyślną przeglądarkę internetową i aplikację pocztową w ramach pięciu zmian wprowadzonych w odpowiedzi na zastrzeżenia antymonopolowe.

Zmiany zostały wprowadzone po tym, jak zasugerowano, że firma nadużywa swojej dominującej pozycji, aby stawiać konkurencyjne aplikacje w niekorzystnej sytuacji.

Apple do tej pory utrzymywało to w ciszy. Warto zauważyć, że w Ustawieniach nie ma jeszcze odpowiedniego interfejsu użytkownika, więc możliwe, że firma nie zamierzała udostępniać tej funkcji w iOS 14.5. Tak czy inaczej, jesli będzie w pełni dostępna, to napewno ucieszy to wielu ludzi.

iOS 14.5 to największa jak dotąd aktualizacja iOS 14, wprowadzająca kilka istotnych nowych funkcji, w tym możliwość odblokowania iPhone’a za pomocą Apple Watch w maseczce.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.