Jump to content
mac-forum.pl

iOS 14.5 z wyborem domyślnej usługi strumieniowania muzyki

Sabinka
 Share

Recommended Posts

iOS 14.5 z możliwościa ustawienia Spotify jako domyślnego odtwarzacza muzyki dla poleceń Siri. Wcześniej było to dostępne tylko na HomePods.

Gdy po raz pierwszy poprosisz ‌Siri‌ o odtworzenie utworu w iOS 14.5, masz możliwość wyboru z listy zainstalowanych aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki innych firm, oprócz Apple Music.

iOS 14.5 z wyborem domyślnej usługi strumieniowania muzyki

Po wybraniu aplikacji ‌Siri‌ domyślnie uruchamia usługę, gdy zostanie poproszony o odtworzenie utworu. Na przykład, jeśli wybierzesz Spotify i powiesz „Hej ‌Siri‌, zagraj Moonlight Drive by The Doors”, nie musisz już określać „… w Spotify”, aby uniemożliwić mu odtwarzanie utworu w Apple Music.

„Właśnie powiedziałem Siri, żeby zagrał piosenkę i zaczęło się to na Spotify bez dalszych pytań. Mam odinstalowaną usługę Apple Music ”.

„Nie mam zainstalowanej aplikacji muzycznej i po prostu poprosiłem o pozwolenie na dostęp do YouTube Music. Następnie każde żądanie jest wysyłane bezpośrednio do YTM. ”

„Poprosiłem Siri, aby zagrał artystę bez określania Spotify i powiedział mi, że będzie potrzebował dostępu do mojego konta Spotify i zapytałem, czy zezwolę na dostęp. Odpowiedziałem tak i piosenka zagrała. Teraz każde polecenie kontroluje Spotify, nawet jeśli nie zostało wspomniane. Świetny ruch ”.

„Działa nawet, gdy poproszę go o odtworzenie moich ulubionych piosenek i po prostu trafia prosto do Spotify, aby odtworzyć tę playlistę, całkiem fajnie”.

Apple poczynił ostatnio szereg posunięć mających na celu powstrzymanie działań antymonopolowych. W zeszłym roku iOS 14 pozwolił użytkownikom zmienić domyślną przeglądarkę internetową i aplikację pocztową w ramach pięciu zmian wprowadzonych w odpowiedzi na zastrzeżenia antymonopolowe.

Zmiany zostały wprowadzone po tym, jak zasugerowano, że firma nadużywa swojej dominującej pozycji, aby stawiać konkurencyjne aplikacje w niekorzystnej sytuacji.

Apple do tej pory utrzymywało to w ciszy. Warto zauważyć, że w Ustawieniach nie ma jeszcze odpowiedniego interfejsu użytkownika, więc możliwe, że firma nie zamierzała udostępniać tej funkcji w iOS 14.5. Tak czy inaczej, jesli będzie w pełni dostępna, to napewno ucieszy to wielu ludzi.

iOS 14.5 to największa jak dotąd aktualizacja iOS 14, wprowadzająca kilka istotnych nowych funkcji, w tym możliwość odblokowania iPhone’a za pomocą Apple Watch w maseczce.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis