Jump to content
mac-forum.pl

iOS 14.5: Korzystanie z funkcji odblokowywania iPhone’a, nosząc maseczke, za pomoca Apple Watch


Sabinka
 Share

Recommended Posts

iOS 14.5 wydany wczoraj przez Apple jako pierwsza beta dla programistów, w korej dołączono nowa funkcje, która ma na celu ułatwienie odblokowania iPhone’a podczas noszenia maski za pomoca Apple Watch.

Opcja umożliwia włączenie funkcji, która umożliwia odblokowanie iPhone’a przy użyciu połączenia Face ID i zegarka Apple Watch.

Odblokowanie iPhone’a za pomocą Apple Watch podczas noszenia maski

Możesz znaleźć to ustawienie w systemie iOS 14.5, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Face ID i kod, a następnie włączając opcję Odblokuj za pomocą Apple Watch.

ios 14.5


Aby włączyć tę funkcję, wymagany jest zarówno iOS 14.5, jak i watchOS 7.4, a po włączeniu możesz rozpocząć odblokowywanie swojego iPhone’a z odblokowanym i uwierzytelnionym zegarkiem Apple Watch z założoną maską.

Za pierwszym razem, gdy odblokujesz iPhone’a za pomocą Apple Watch po włączeniu tej funkcji, musisz wprowadzić hasło, ale potem odblokowanie Apple Watch jest płynne i szybkie.

Face ID będzie działał normalnie na iPhonie, więc różnicę odczujesz tylko na zegarku Apple Watch, chociaż czasami występuje niewielkie opóźnienie, które mówi „odblokowywanie iPhone’a” za pomocą Apple Watch. Wydaje się, że zależy to od odległości między iPhonem a zegarkiem, a jeśli uwierzytelniony zegarek znajduje się zbyt daleko, zostaniesz poproszony o przesunięcie go bliżej.

Zakupy prz uzyciu Apple Pay lub w App Store w konstelacji z Apple Watch nie sa mozliwe. W takich sytuacjach nadal musisz usunąć maskę i użyć standardowego uwierzytelniania Face ID lub wprowadzić hasło.

Dla osób, które martwią się o bezpieczeństwo lub możliwe obejścia uwierzytelniania przy użyciu tej metody, funkcja ta jest całkowicie włączona i nie jest domyślnie włączona. Aby to zadziałało, potrzebujesz odblokowanego zegarka Apple Watch, więc nie można go używać z zegarkiem Apple Watch, który nie został odblokowany za pomocą iPhone’a lub hasła Apple Watch.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.