Jump to content
mac-forum.pl

iPhone 13 z Touch ID w ekranie


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Według Joanny Stern z The Wall Street Journal, Apple pracuje nad technologią odcisków palców na ekranie dla iPhone’a 13, która byłaby dostępna obok Face ID jako dodatkowa opcja biometryczna. Stern podzielił się ciekawostką w artykule poświęconym funkcjom Samsunga Galaxy S21, które można zastosować w iPhone’ach nowej generacji.

iphone 13

Słyszeliśmy kilka innych plotek na temat funkcji Touch ID na wyświetlaczu z wiarygodnych źródeł, takich jak analityk Apple Ming-Chi Kuo i Mark Gurman z Bloomberga, z których obaj powiedzieli, że jest to funkcja, którą Apple rozważa dodać do nowych iPhone’ów. Dodatkowa opcja „Touch ID” byłaby przydatna w sytuacjach, w których Face ID nie jest optymalne, na przykład podczas noszenia maski na twarz.

iPhone 13 z Touch ID w ekranie

Według Sterna, firma pracuje z czujnikami optycznymi do odczytu linii papilarnych na ekranie, które „mogą być bardziej niezawodne” niż rozwiązanie ultradźwiękowe.

Ultradźwiękowe czujniki linii papilarnych są nowszą technologią i wykorzystują małe fale dźwiękowe do tworzenia trójwymiarowej mapy odcisków palców, bezpieczniejszego rozwiązania, którego niełatwo oszukać i które działa lepiej, gdy palce są mokre. Technologia ultradźwiękowego wykrywania odcisków palców jest jednak znacznie droższa.

Przyciski główne ‌Touch ID, których Apple używał w iPhonie, iPadzie i komputerach Mac, są pojemnościowe. Czujniki pojemnościowe wykorzystują serię małych kondensatorów do tworzenia mapy danych odcisków palców, która jest trudna do oszukania, ponieważ nie wykorzystuje prostego obrazu odcisków palców.

Warto zauważyć, że istnieją optyczno-pojemnościowe czujniki hybrydowe, więc jeśli Apple zdecyduje się na rozwiązanie optyczne, funkcja „Touch ID” niekoniecznie będzie tak niepewna, jak niektóre czujniki optyczne używane przez producentów Androida. W rzeczywistości jest bardzo mało prawdopodobne, że Apple użyłby standardowego czujnika optycznego, ale hybryda optyczno-pojemnościowa połączyłaby zalety szybkiego skanowania czujnika optycznego z bezpieczeństwem czujnika pojemnościowego, a tego systemu nie dałoby się łatwo oszukać .

Stern mówi, że według jej źródła, którekolwiek rozwiązanie Apple zdecyduje się przyjąć, będzie musiało spełniać standardy bezpieczeństwa obecnego przycisku Home „Touch ID”, więc nie będzie obniżenia funkcjonalności.

Chociaż źródło Sterna mówi, że Apple pracuje nad technologią optyczną, analityk Apple Ming-Chi Kuo uważa, że ​​Apple będzie używać technologii ultradźwiękowej. Powiedział, że GIS dostarczy technologii “ultradźwiękowej wykrywania dużego obszaru” dla Apple, a Qualcomm zapewni moduł ultradźwiękowy i laminację. Na wszelki wypadek Apple opatentował również „akustyczną” funkcjonalność Touch ID, która działałaby w wyświetlaczu.

via macrumors

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.