Jump to content
mac-forum.pl

BlastDoor na iOS 14, Apple wprowadza nowy system bezpieczeństwa aby wzmocnić integralność iMessage


Sabinka
 Share

Recommended Posts

iOS 14 z kilkoma świetnymi nowymi funkcjami dla iMessage, w tym więcej opcji rozmów grupowych, odpowiedzi wbudowanych i nie tylko. Jest jednak również ważna zmiana w iMessage, o której Apple do tej pory nie wspominało. Firma przyjęła nowy system bezpieczeństwa o nazwie „BlastDoor”, który jest w zasadzie trybem sandbox, który chroni aplikację Wiadomości przed resztą systemu iOS.

BlastDoorzdjecie: apple

BlastDoor na iOS 14, Apple wprowadza nowy system bezpieczeństwa

Jak donosi ZDNet, ta nowa funkcja zabezpieczeń systemu iOS 14 została odkryta przez Samuela Großa, badacza bezpieczeństwa współpracującego z Google Project Zero. Wszystkie aplikacje na iOS działają już domyślnie w trybie piaskownicy, ale BlastDoor dodaje dodatkową warstwę ochrony do iMessage.

Według badacza bezpieczeństwa, iMessage był w przeszłości celem wielu ataków, ponieważ kilku badaczy wskazało, że usługa przesyłania wiadomości Apple „słabo radziła sobie z oczyszczaniem przychodzących danych użytkownika”. Te exploity pozwoliły hakerom przejąć kontrolę nad iPhonem, po prostu wysyłając wiadomość tekstową lub zdjęcie do urządzenia.

Groß powiedział w raporcie, że uważa, że Apple w końcu zdecydował się wysłuchać opinii społeczności, aby poprawić bezpieczeństwo iMessage, co zaowocowało wdrożeniem BlastDoor w iOS 14. „Wspaniale jest widzieć, jak Apple odkłada zasoby na tego rodzaju duże refaktoryzacje mające na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników”- powiedział badacz.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.