Jump to content
mac-forum.pl

Dzień ochrony danych w Apple: „Dzień z życia Twoich danych”


Sabinka
 Share

Recommended Posts

W dzisiejszy czwartek obchodzony jest tak zwany „dzień ochrony danych”. Nic więc dziwnego, że Apple traktuje to jako okazję do szczegółowego skomentowania tematu. Firma dąży do większej przejrzystości i samostanowienia dla użytkowników. Krótko mówiąc: w Apple jest dzień ochrony danych.

Dzień ochrony danych

Dzień ochrony danych w Apple

Apple od wielu lat dba o ochronę danych i prywatność swoich klientów. Założyciel Apple, Steve Jobs, powiedział w 2010 roku:

Myślę, że ludzie są inteligentni, a niektórzy chcą udostępniać więcej danych niż inni. Zapytaj ich, zapytaj ich za każdym razem. Pozwól im powiedzieć, żebyś przestał ich pytać, kiedy są zmęczeni tym, że są o to proszeni. Poinformuj ich dokładnie, co zrobisz z ich danymi .

Artykuł w Apple Newsroom wyjaśnia, w jaki sposób funkcje prywatności Apple pomagają użytkownikom zachować kontrolę nad swoimi danymi. Firma Apple opublikowała plik PDF zatytułowany „Dzień z życia Twoich danych” z okazji dzisiejszego dnia ochrony danych. Jest to łatwy do zrozumienia raport, który pokazuje, jak firmy mogą śledzić dane użytkowników w witrynach i aplikacjach. Raport pokazuje również, w jaki sposób funkcje prywatności w produktach Apple zapewniają użytkownikom większą przejrzystość i kontrolę. Funkcje zapewniają użytkownikom narzędzia i wiedzę do ochrony ich danych osobowych.

Apple zwraca uwagę, że aplikacje zawierają średnio sześć „trackerów” innych firm, których jedynym celem jest gromadzenie i śledzenie osób i ich danych osobowych. Dane zebrane przez te elementy śledzące są łączone, udostępniane, agregowane i generowane. Napędzają przemysł wyceniany na 227 miliardów dolarów rocznie.

W ostatnich latach firma Apple wprowadziła kilka funkcji ochrony danych z różnymi aktualizacjami oprogramowania (iOS, iPadOS, macOS itp.), Które mają pomóc użytkownikom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji dotyczących ich danych. IOS 14 i iPadOS 14 nie są wyjątkiem. Dzięki nowym informacjom o ochronie danych na stronach produktów w App Store (od grudnia 2020 r.) Apple wymaga, aby wszystkie aplikacje, w tym własne, zapewniały użytkownikom proste i zrozumiałe podsumowanie ich praktyki ochrony danych Oferty programistów. Począwszy od kolejnych wersji beta oprogramowania Apple, „przejrzystość śledzenia aplikacji” wymaga, aby aplikacje uzyskały pozwolenie od użytkownika, zanim będą mogły śledzić swoje dane w aplikacjach lub witrynach internetowych innych firm.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.