Jump to content
mac-forum.pl

Foxconn buduje w Wietnamie fabrykę o wartości 270 milionów dolarów – prawdopodobnie dla MacBooka i iPada


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Jak donosi Reuters, dostawca Apple, firma Foxconn, otrzymał zgodę na budowę nowej fabryki o wartości 270 milionów dolarów w Wietnamie. W nowym zakładzie mają być produkowane MacBooki i iPady.

Foxconn przenosi produkcję do Wietnamu

Nowa fabryka, rozwijana przez firmę Fukang Technology, znajduje się w północno-wietnamskiej prowincji Bac Giang. Po ukończeniu strona powinna być w stanie produkować 8 milionów laptopów i tabletów rocznie.

Foxconn jest jednym z największych partnerów produkcyjnych Apple. W listopadzie ubiegłego roku Apple zmusił Foxconn do przeniesienia części swoich iPadów i MacBooków z Chin do Wietnamu, ponieważ firma stara się zdywersyfikować swoje łańcuchy dostaw z dala od koncentracji w Chinach. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że te laptopy i tablety to MacBooki i iPady do dostarczenia do Apple.

Foxconn zainwestował podobno do tej pory 1,5 miliarda dolarów w Wietnamie, a kolejne 700 milionów dolarów ma nastąpić jeszcze w tym roku. Ma zostać zatrudnionych 10 000 dodatkowych pracowników lokalnych. Mówi się również, że Foxconn planuje kolejną inwestycję 1,3 miliarda dolarów w nowy zakład w prowincji Thanh Hoa.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.