Jump to content
mac-forum.pl

watchOS 8 : tak mogą wyglądać nowe aplikacje, nowe tarcze zegarków i widżety


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Do premiery kolejnej wersji systemu watchOS pozostało około sześciu miesięcy. Jak dotąd brak jest informacji na temat funkcjonalności systemu watchOS 8.

watchOS 8

Nie powstrzymuje to jednak pomysłowych projektantów przed zaprojektowaniem własnej wersji nowego systemu operacyjnego. Projektant Parker Ortolani i 9to5Mac pokazują nam, jak wielki jest potencjał ulepszeń i innowacji dzięki nowej koncepcji watchOS 8.

watchos 8zdjcie: Parker Ortolani / 9to5Mac

Health App

Być może najważniejszą funkcjonalnością Apple Watch jest szeroka gama czujników stanu zdrowia. Niemniej jednak brakuje możliwości kompleksowego przeglądania poprzednich danych zdrowotnych na Apple Watch. Tutaj pojawia się aplikacja Zdrowie, ale jest zarezerwowana dla iPhone’a. Koncepcja zakłada, że ​​dzięki nowej aplikacji watchOS na Apple Watch, użytkownicy mogą obszernie przeglądać dane zdrowotne.

Informacje o układzie słonecznym

Dwie z najpiękniejszych tarcz zegarka w Apple Watch to „Solar” i „Astronomy”. Dwie tarcze zegarka oferują praktyczną wartość dodaną. Podczas gdy tarcza słoneczna pokazuje dokładną pozycję słońca, dzień tygodnia, a także datę i godzinę w oparciu o bieżącą lokalizację i czas, tarcza astronomiczna oferuje stale aktualizowany model 3D Ziemi, Księżyca lub Układu Słonecznego.

Aplikacja koncepcyjna „Solar” może zapewnić łatwy sposób śledzenia pozycji słońca w ciągu dnia przy użyciu dokładnie tego samego projektu graficznego, co tarcza. Dzięki odpowiedniej aplikacji „astronomicznej” użytkownicy mogą uzyskać informacje o orbitach planet w Układzie Słonecznym.

Widżety w centrum sterowania

Sensowne byłoby również umieszczenie widżetów w centrum sterowania. Tutaj mogą się przydać widżety iOS 14 w najmniejszym rozmiarze. W zmodyfikowanej formie byłyby one dobrze umieszczone w centrum sterowania watchOS.

Nowe tarcze zegarka

Kolejny pomysł jest jednocześnie prosty i genialny. Programy Apple TV + eksplodowały w ciągu ostatniego roku, a niektóre z jego postaci stały się szczególnie popularne. Apple mogłoby „uhonorować” niektóre z tych osobowości za pomocą własnych tarcz zegarka. Snoopy mógłby zatańczyć na zegarze lub uśmiechnąć się do Teda Lasso, możliwości są nieograniczone. Byłoby to nie tylko zabawne dla fanów, ale mogłoby również zaciekawić nowych widzów.

Pokaż poziom naładowania baterii wszystkich urządzeń

Jednym z najlepszych widżetów w iOS 14 jest widżet baterii. Wyraźnie pokazuje aktualny poziom naładowania baterii podłączonych urządzeń. Chociaż widżet jest świetny na iPhonie, może być jeszcze bardziej przydatny na Apple Watch. Dopełnieniem funkcji byłaby możliwość zdalnego włączania trybu oszczędzania energii poszczególnych urządzeń.

Aplikacja do wędrówek

Jedną z aplikacji, która również mogłaby znaleźć swoich fanów, jest aplikacja do wędrówek. Dzięki aplikacji znajomi na świeżym powietrzu będą mogli wygodnie wyświetlać określone trasy, a także informacje o nowych i wcześniej niezbadanych trasach za pomocą Apple Watch.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.