Jump to content
mac-forum.pl

iMac 2021 przeprojektowany , praca nad nowymi Mac Pro i tańszym Monitorem


Sabinka
 Share

Recommended Posts

Wygląda na to, że mamy różnego rodzaju informacje o nadchodzących Macach. Po tym, jak już poinformowaliśmy Cię o MacBooku Pro 2021, pojawiaja się informacje o nadchodzącym iMacu i Macu Pro. W przygotowaniu jest również nowy, tańszy Monitor Apple.

imac 2021

iMac 2021 z nowym wyglądem

Oprócz nowego MacBooka Pro Apple pracuje też nad nowym iMakiem. iMac 2021 powinien mieć znacznie cieńszą ramkę wokół wyświetlacza. Szeroka metalowa krawędź na dole powinna zniknąć. Mówi się, że urządzenie jest podobne do Pro Display XDR, który Apple wypuścił w 2019 roku.

Zamiast zakrzywionej konstrukcji z tyłu, iMac 2021 będzie miał płaski tył. Pojawią się dwa modele, które zastąpią poprzedni model 21,5-calowy i 27-calowy. Mniejszy model może mieć 23 cale lub 24 cale.

Nic dziwnego, że Mark Gurman powiedział, że Apple będzie używać Apple Silicon do nowych komputerów iMac. Mówi się, że chipy napędzające iMaca 2021 mają wyższą wydajność procesora i karty graficznej niż obecnie ma to miejsce w przypadku chipa M1. Nie wspomniano o czasie, kiedy powinien pojawić się nowy iMac.

Praca nad dwoma nowymi Mac Pro

Gurman komentuje również nadchodzący Mac Pro. Pierwszy nowy komputer Mac Pro będzie bezpośrednim następcą obecnego komputera Mac Pro i będzie miał taką samą konstrukcję. Oprócz Apple Silicon model ten mógłby być nadal wyposażony w chipy Intela. To może sprawić, że ten Mac Pro będzie jednym z niewielu komputerów Mac, które nadal korzystają z technologii Intel.

Drugi Mac Pro ma polegać wyłącznie na Apple Silikon i być o połowę mniejszy od obecnego Maca Pro, dzięki czemu urządzenie znajdzie się gdzieś pomiędzy istniejącym „Mac Pro” a Macem mini. Będzie miał w większości aluminiową obudowę, a Bloomberg uważa, że ​​ten Mac Pro może przypominać Power Mac G4 Cube.

Apple testuje chipy krzemowe Apple z maksymalnie 32 wysokowydajnymi rdzeniami do swoich komputerów stacjonarnych. Pracujemy również nad opcjami grafiki od 16 do 32 rdzeni. Jednak dla swoich komputerów high-end Apple opracowuje droższe 64- i 128-rdzeniowe procesory graficzne, które byłyby wielokrotnie szybsze niż opcje graficzne używane przez Apple od AMD.

Nowy Monitor Apple ma byc tańszy

Wreszcie Bloomberg donosi o nowym Monitorze Apple’a, który może stać się następcą wyświetlacza Thunderbolt (Apple wycofał to urządzenie kilka lat temu). Dzięki Pro Display XDR Apple oferuje wyświetlacz, który kosztuje od 5499 euro (bez podstawy) i nie powinien być dostępny dla zwykłych użytkowników końcowych.

Monitor za około 1000 euro powinno spodobać się znacznie większej liczbie użytkowników, chociaż nie byłaby to też okazja. Dalsze informacje (rozmiar, rozdzielczość itp.), nie są jeszcze znane.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.