Jump to content
mac-forum.pl

BMW przedstawia funkcję CarKey z technologią ultraszerokopasmową


Sabinka
 Share

Recommended Posts

BMW ogłosiło BMW Digital Key Plus z technologią ultraszerokopasmową do nowego BMW iX. Jako jeden z pionierów w używaniu smartfona jako cyfrowego kluczyka samochodowego od 2018 r., BMW kontynuuje rozwój i dystrybucję klucza cyfrowego BMW z funkcjami dostępnymi już dla użytkowników iPhone’a.

BMW przedstawia funkcję CarKey z technologią ultraszerokopasmową

W ostatnich latach Apple i BMW ściśle ze sobą współpracowały w różnych obszarach. Na przykład BMW było pierwszym dostawcą oferującym Wireless CarPlay i obsługującym Apple CarKey. Obecnie cyfrowy kluczyk samochodowy jest dalej rozwijany.

BMW opracowuje obecnie wygodny i bezpieczny sposób otwierania i uruchamiania samochodu bez konieczności wyjmowania iPhone’a z kieszeni lub nosidełka. Nadchodzący etap rozbudowy usługi oparty jest na technologii ultraszerokopasmowej (UWB), która jest zintegrowana z układem U1 iPhone’a. W całkowicie elektrycznym BMW iX pojawia się BMW Digital Key Plus.

BMW pisze

Dodatkowe funkcje zawarte teraz w BMW Digital Key Plus są możliwe dzięki technologii ultraszerokopasmowej. Jest to cyfrowa technologia radiowa dla bliskiego zasięgu i dużej przepustowości, która charakteryzuje się niezwykle precyzyjną lokalizacją z możliwie największym bezpieczeństwem. Precyzja UWB zapewnia również, że ataki przekaźnikowe, w których sygnał radiowy jest zakłócany lub przechwytywany, nie są możliwe. Apple i BMW ściśle współpracowały z Car Connectivity Consortium (CCC) w celu ustanowienia specyfikacji klucza cyfrowego 3.0 dla UWB, która jest globalnym standardem dla przemysłu motoryzacyjnego.

via macerkopf

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.